Obsługa stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko czego potrzebujesz, aby rozwijać swoją działalność. Strony www służą nie tylko do reklamowania produktów i usług, są także wykorzystywane do budowania wizerunku marki, pozyskiwania ruchu oraz opinii klientów

Stworzenie strony internetowej dla firmy, nie jest jednorazowym projektem. Strona internetowa, to systematyczna się praca, dlatego profesjonalna obsługa stron internetowych jest często konieczna.

Obsługa stron www jest ważna 

Dobrze utrzymana strona internetowa pomaga promować Twoją ofertę oraz misję. Strona internetowa jest ważna dla wszystkich firm, zarówno dużych, jak i małych. Regularna aktualizacja systemu CMS, w tym treści na stronie poprawi wydajność i zapewni bezpieczne oraz przyjazne środowisko dla odwiedzających.

Strony internetowe są ważnym, wręcz wymaganym zasobem wykorzystywanym do sprawnego funkcjonowania firmy. Przestrzeń cyfrowa szybko się zmienia, dlatego Twoja strona internetowa wymaga regularnej obsługi i aktualizacji.

Obsługa stron internetowych - korzyści

Przedstawiamy podstawowe powody, dla których warto skorzystać z profesjonalnej obsługi stron www i uwzględnić w budżecie tę usługę.

Regularne aktualizacje treści

Ważne jest, aby zawartość Twojej strony internetowej była regularnie aktualizowana, aby odwiedzający witrynę mogli znaleźć na niej aktualne informacje. Regularna aktualizacja treści nie tylko sprawia, że ​​Twoja witryna jest bardziej interesująca, ale także poprawia jej pozycję w wyszukiwarce Google.

Okazja dla nowych treści

Regularne aktualizacje na stronie internetowej, daje doskonałą okazję do opracowania nowych treści na stronę internetową. Dzięki temu możesz przejrzeć słowa kluczowe i frazy, aby przyciągnąć uwagę użytkowników internetu i ostatecznie wygenerować więcej potencjalnych klientów i zwiększyć współczynniki konwersji.

Przykłady treści, które należy regularnie aktualizować na stronie www, obejmują np. sekcję aktualności firmowych. W aktualnościach można informować o newsach w organizacji, promocjach, nowych produktach lub usługach, eventach, nagrodach i wyróżnieniach, czy konkursach. Dzięki aktualnościom, wdrażaniu nowych treści, można wygenerować większy ruch na stronie i wykorzystać tę sytuację jako kampanię w wyszukiwarce Google.

obsługa stron internetowych
Bezpieczeństwo i ochrona

Profesjonalna obsługa strony internetowej, to przede wszystkim bezpieczeństwo. Ponieważ hakerzy zawsze szukają witryn z lukami w zabezpieczeniach, które można wykorzystać, sugeruje się, aby stronę odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego ważne jest aby sprawdzać stronę internetową regularnie, dzięki temu można szybko wykryć błędy i zapobiec atakom.

Aktualizacja oprogramowania

Dzięki regularnej obsłudze strony internetowej, np. zbudowanej na systemie WordPress przez wykwalifikowany zespół, będzie można aktualizować oprogramowania witryny oraz instalować ważne, dostępne wtyczki bezpieczeństwa np. dla CMS WordPress.

Strategia bezpiecznej strony internetowej obejmuje także używanie silnych i bezpiecznych haseł, usuwanie starych i nieaktualnych aplikacji i kopii zapasowych oraz zapewnienie, że żadne wrażliwe pliki nie są dostępne na stronie.

Kopia zapasowa

Regularne aktualizacje na stronie internetowej polegają również na stworzeniu kopii zapasowej witryny na wypadek awarii systemu lub innego, niechcianego zdarzenia. Łatwiej jest odzyskać sprawną kopię zapasową niż zacząć budować swoją stronę od zera.

Nowe produkty i usługi

Jeśli Twoja firma rozwija się i wprowadza nowe produkty lub usługi ważne jest, aby zaktualizować ofertę na stronie internetowej. Aktualizacja oferty jest sposobem na pozostanie w biznesie i utrzymanie firmy na konkurencyjnym rynku.

Bez profesjonalnej obsługi strony ww i elastycznych strategii rozwoju witryny prawdopodobnie będziesz mieć przestarzałe i niedostępne oferty na swojej stronie. Potencjalni klienci nie będą z tego tytułu zadowoleni.

Kompatybilność z nową technologią

Internet to szybko rozwijająca się przestrzeń, ponieważ nowe techniki i technologie są nieustannie wdrażane w celu poprawy komfortu użytkowania. Dlatego firmy działające w Internecie muszą regularnie sprawdzać zgodność swoich witryn internetowych z najnowszymi technologiami.

Strony responsywne

Dla przykładu, użytkownicy mogą napotkać trudności podczas próby odwiedzania Twojej witryny ze swoich urządzeń mobilnych, jeśli nie masz witryny przyjaznej np. dla smartfonów. Dobrze utrzymana strona internetowa, to także regularne sprawdzanie, czy dany CMS (typu WordPress) wykorzystuje technologie i techniki, które są spójne z nowymi technologiami.

W przypadku kiedy strona nie jest responsywna, należy wdrożyć rozwiązania, aby witryna była kompatybilna i działała poprawnie na wszystkich urządzeniach.

foto4-obsluga stron internetowych
Oszczędność

Jeśli zdarzy się jakaś niefortunna sytuacja np. strona zostanie zhakowana, a Ty nie zabezpieczysz kopii zapasowej aby stronę przywrócić, to będziesz mieć kłopot. Oznacza to, że każda złotówka wydana na stworzenie Twojej strony internetowej poszła na marne i narodzi się potrzeba zbudowania nowej strony od podstaw, co może być sporą inwestycją.

Brak aktualizacji na stronie www może szczególnie odbić się na Twojej marce

Jeśli Twój biznes w dużym stopniu zależy od obecności w Internecie, ponieważ dzięki temu pozyskujesz nowych, potencjalnych klientów, sprzedajesz produkty lub usługi, to musisz stronę odpowiednio zabezpieczyć. Zaniedbanie strony www może doprowadzić do straty pozycji na rynku i utraty przewagi konkurencyjnej, którym można było zapobiec. Regularna obsługa stron internetowych pomoże szybko naprawić wszelkie, zaistniałe błędy. To ważna funkcja dla firm, które działają lub planują działać w internecie. 

Lepsze wrażenia użytkownika (User Experience)

Generowanie leadów i lepsze współczynniki konwersji są efektem skutecznego planu utrzymania strony internetowej nadzorowanego przez kompetentny zespół.

Ważne jest, aby Twoja witryna spełniała oczekiwania użytkowników internetu. Oznacza to, że strategie mające na celu poprawę doświadczenia użytkownika (UX) i ostatecznie przekształcenie działania w konwersję powinny być wykonywane regularnie na Twojej stronie. 

Źle działająca witryna szkodzi wizerunkowi marki

Strona, którą chcesz proponować nowym klientom, a także podtrzymywać dobre relacje z dotychczasowymi klientami powinna być sprawna i wygodna w użyciu.

Profesjonalna obsługa stron internetowych, może pomóc w rozwiązaniu problemów technicznych, takich jak szybkość ładowania strony, niedziałające linki, niewidoczny CTA (wezwanie do działania), słaba gramatyka, błędy ortograficzne i inne problemy, które mogą skutecznie zniesmaczyć odbiorców.

Monitorowanie i śledzenie

Kiedy poświęcisz odpowiedni czas i zasoby na odpowiednią obsługę strony internetowej, możesz monitorować, czy spełniasz swoje cele marketingowe online. Analiza Twojej witryny daje wgląd w wyniki kampanii, dzięki czemu możesz zdecydować o kierunku dla kolejnej strategii lub o nowych planach do wdrożenia.

Jeśli opóźniasz się w osiąganiu celów sprzedażowych za pośrednictwem swojej strony, oznacza to, że najprawdopodobniej należy zmienić strategię na witrynie i wdrożyć nowy plan. Wszystko po to, aby osiągnąć cel sprzedażowy. Obsługa stron internetowych, to także monitorowanie stanu witryny, ilość wejść w dany link itp.

Budowa wizerunku

Pracowanie nad stroną internetową i jej wydajnością ostatecznie kształtuje sposób, w jaki ludzie postrzegają i oceniają daną markę. Wydajność Twojej witryny, szybkość jej ładowania i inne zmienne zależą od jakości i integralności dostawcy hostingu domeny oraz zawartości, wtyczek i motywów. Aktualizacja oprogramowania, motywów i wtyczek wpływa na ogólną wydajność witryny, jednocześnie optymalizując wrażenia użytkownika, tym samym budując pozytywny wizerunek.

Nowe trendy i technologie

Jeśli Twoja witryna nie jest na bieżąco z najnowszymi technologiami i trendami, odwiedzający z pewnością będą kwestionować jakość oferowanych przez Ciebie usług lub produktów. Jeśli system CMS (np. WordPress) nie spełnia oczekiwanych standardów, Twoi klienci pójdą gdzieś indziej.

Obecnie użytkownicy internetu przyzwyczajeni są do nowoczesnych, przyjaznych i funkcjonalnych stron. Jeśli okresowo przeglądasz i aktualizujesz swoją stronę www, odwiedzający będą zachwyceni tym co zastaną i będą skłonni do obdarowania Twojej firmy zaufaniem. Regularna obsługa strony internetowej zdecydowanie wspiera biznes online.

obsługa stron internetowych
Najnowsze algorytmy i narzędzia

Wyszukiwarka (np. Google) zazwyczaj wysoko ocenia witryny, która są szybkie, wolne od błędów, dobrze utrzymane i zawierają zaktualizowane treści na stronie internetowej, które pojawiają się na wysokich pozycjach. Gdy regularnie aktualizujesz swoją witrynę, strona będzie się rozwijać i pozycjonować wysoko w wynikach wyszukiwania Google.

Aby zoptymalizować stronę pod kątem SEO, profesjonalna aktualizacja stron internetowych pomoże Ci dostosować się do wymagań dynamicznych algorytmów wyszukiwarki.

Uwzględnienie utrzymania i aktualizacji strony internetowej w ramach kampanii rozwoju strony pomaga w pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google. Dzięki temu masz szansę pozyskać bezpłatny ruch ograniczony na stronie i potencjalnych klientów. 

Dlaczego warto skorzystać z obsługi strony www

Utrzymanie strony internetowej, niezależnie od systemu CMS (np. CMS WordPress, czy Joomla), na jakim jest postawiona, jest tak samo ważne dla firmy, jak sam rozwój biznesu. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja strona była bezpieczna, aktualizowana, rentowna, funkcjonalna, zadbana i nowoczesna, możesz wziąć na siebie te obowiązki, albo skorzystać z profesjonalnej agencji zajmującej się obsługą strony internetowej, co pod wieloma względami będzie bardziej korzystne.

Sprawdź także: Tworzenie stron internetowych

Możesz liczyć na specjalistyczną wiedzę

Aktualizacje na stronie www wdrażane przez specjalistów są bezpieczną opcją, ponieważ profesjonaliści doskonale wiedzą czego szukać, co wdrożyć, czego się spodziewać i jak to naprawić.

Jedną z najważniejszych zalet zatrudnienia specjalistów do obsługi systemu CMS jest to, że możesz całkowicie skupić się na innych obszarach swojej firmy, nie martwiąc się w ogóle o swoją stronę. Oznacza to, że możesz skoncentrować się na zwiększeniu produktywności i wydajności firmy, mając pewność, że Twoja strona www jest w bezpiecznych rękach. Obsługa stron internetowych jest opłacalna, a wybrany pakiet będzie zgodny z budżetem Twojej firmy

obsługa stron internetowych

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Reasumując, stworzenie strony internetowej nie wystarczy, należy również dbać o nią regularnie. Jeśli nie masz czasu lub umiejętności potrzebnych do samodzielnej opieki nad stroną internetową, najlepiej zdecydować się na usługę zewnętrznej agencji.

Już dzisiaj skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i sprawdź jak możemy pomóc. 

Polecamy: Google Analytics