Pozycjonowanie stron

Obecność w sieci to pierwszy, podstawowy krok do uzyskania widoczności i dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Co zrobić, aby usprawnić pozycjonowanie stron w sieci?

Aby osiągnąć wysokie pozycje w Google, poprawić widoczność strony w internecie albo w ogóle tam zaistnieć, należy skupić się na działaniach z zakresu marketingu internetowego i pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Cele pozycjonowania strony

Zadaniem pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania jest odpowiedzieć na to zapotrzebowania użytkowników internetu poprzez strategię treści, opartą na intencjach potencjalnych klientów. W pozycjonowaniu stron ważna jest strategia oraz technika, ponieważ dobrze dobrane pomogą Ci w osiągnięciu wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Dzięki temu będziesz mieć większe znaczenie dla potencjalnych klientów. Gdy trafią na Twoją stronę internetową, masz szansę zamienić tych użytkowników z leadów marketingowych w leady sprzedażowe.

pozycjonowanie stron

Co możemy zrobić dla Twojej firmy

Trzymamy się z daleka od tradycyjnych pakietów oferowanych przez jakąkolwiek inną agencję marketingową, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego podejścia do pozycjonowania stron internetowych. Nasza oferta na usługi pozycjonowania stron www jest wszechstronna i elastyczna, po prostu dostosowania do Twoich potrzeb.

Zależy nam na wynikach, na widoczności strony, dlatego zawsze staramy się aby pozycjonowane przez nas strony internetowe uzyskiwały jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Równocześnie, przedstawiamy marki jako ekspertów w branży, tym samym poprawiamy rankingi w Google.

Audyt SEO

Techniczny audyt SEO to działanie, od którego należy zacząć. Pozycjonowanie stron internetowych nie może obejść się bez zoptymalizowania strony www pod kątem SEO (Search Engine Optimization). SEO techniczne nie tylko stanowi podstawę każdej dobrej strategii, ale bez niej Google nie będzie nawet w stanie znaleźć Twojej witryny. W celu optymalizacji strony zalecany jest audyt SEO.

Optymalizacja SEO strony

Optymalizacja SEO strony, dotyczy naniesienia poprawek na podstronach, które wskazuje audyt SEO. Dzięki optymalizacji zwiększa się także wydajność i szybkości ładowania strony www. To kolejny niezbędnik w celu usytuowania witryny wysoko w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja strony, pod kątem jej szybkości zapewnia wymierne i wydajne ulepszenie z punktu widzenia wyszukiwarek i doświadczenia użytkowników, którzy wchodzą na Twoją stronę internetową. Jeśli chcesz aby pozycjonowanie strony miało solidny fundament, Twoja witryna musi zostać do tego odpowiednio przygotowana.

Analiza słów kluczowych i konkurencji

Znajomość zachowania wyszukiwarki podczas ustalania strategii pozycjonowania, pozwala postawić się w sytuacji osób wyszukujących Twoje główne słowa kluczowe i uzyskać wgląd w to, czego potrzebuje Google. Wszystko to po, aby w pełni zaspokoić tę intencję wyszukiwania. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych jest procesem złożonym i wymaga także dokładnej analizy.

W pozycjonowaniu wymagane są połączenia narzędzi wewnętrznych i zewnętrznych, analizy i doświadczenia. Odpowiednia analiza słów kluczowych i konkurencji oznacza, że zapewnimy najwyższy możliwy zwrot z inwestycji.

Treści SEO

Tworzenie treści najwyższej jakości jest niezbędne. Zwiększenie ruchu na stronie połączone jest z tworzeniem treści, które są wartościowe, zdobywają linki i oferują wartość użytkownikom.

Połączenie analizy danych, analiza słów kluczowych, marketingu treści (content marketing) i doświadczenia w pozycjonowaniu stron internetowych pozwala nam tworzyć optymalne dla danej branży strategie, które wskażą Twoją markę jako zaufane źródło informacji w branży.

Link building

Określane także zdobywaniem linków. Nie uwzględniamy strategii budowania linków o niskiej jakości, pozycjonowanie stron www wymaga rzetelności. Zamiast tego stosujemy unikalne podejście do e-PR-u, które skutkuje organicznymi linkami z dobrych stron internetowych, m.in. publikacji sponsorowanych.

Dowiedz się więcej o naszych usługach: Usługa SEO

fofo10-pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie sklepów internetowych (e-commerce)

Słabe lub duplikowane treści na stronie, uszkodzone, niewłaściwie meta tagi, czy słabe linki – to typowe problemy podczas próby pozycjonowania stron. Problemy te są powiązane, ponieważ ograniczają wydajność setek witryn e-commerce. Usługi pozycjonowania dla sklepów internetowych pomagają wyeliminować techniczne problemy z SEO, które ograniczają ich wydajność i zabijają ich rankingi. Pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga więcej nakładów pracy. 

Lokalne pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie lokalne, pozwoli Ci na dominowanie Twojej okolicy w wynikach wyszukiwania. Jest to niezawodny sposób na rozwój firmy. Czy przedsiębiorstwa w Twojej lokalizacji wdrażają pozycjonowanie strony internetowej? Jeśli tak, to nie warto zostawać w tyle. Jeśli nie, widoczność Twojej strony internetowej może dość szybko pojawić się na pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie lokalne nieco szybciej ujarzmia algorytmy Google.  

Zdejmowanie kar

Google znany jest nie tylko z wyszukiwania, czy pozycjonowania stron www. Zdarza się, że nakłada on kary na źle prowadzone strony www. Jeśli na witrynie stosowane były agresywne strategie black hat SEO (np. sztuczne upychanie fraz kluczowych, czy powielające się treści na stronie), które spowodowały spadek pozycji w rankingu, strona taka potrzebuje naprawy i przywrócenia na właściwy tor.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - jak działamy 

Nasz proces pozycjonowania stron internetowych koncentruje się na znajdowaniu obszarów na Twojej witrynie oraz branży, które należy ulepszyć w celu osiągnięcia najlepszych wyników.

Każda strona internetowa jest inna, a droga do pierwszego miejsca w rankingu nigdy nie jest taka sama dla każdej branży. Dostosowujemy nasz proces do Twojej witryny. Jako agencja marketingowa przyglądamy się każdemu czynnikowi, aby znaleźć to, co będzie miało największy wpływ na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. 

Fundamenty techniczne SEO

Najlepsza strategia pozycjonowania na świecie zadziała tylko wtedy, gdy Google będzie w stanie znaleźć, indeksować Twoją witrynę i jej zawartość. Zaczynamy od audytu technicznego SEO, który obejmuje wszystko, od szybkości i wydajności Twojej www.

pozycjonowanie stron
Analiza słów kluczowych 

Strategia fraz kluczowych powinna być oparta na analizie stron www największej konkurencji. Analiza tych danych jest ważnym elementem strategii, w celu zapewnienia stałego wzrostu organicznego. Podobnie jak identyfikacja możliwości i istniejących problemów. Pozycjonowanie stron www nie może obejść się bez analizy fraz.

Tworzenie odpowiednich treści

Jeśli treści na stronie nie są odpowiednie dla wyszukiwarki Google, tak Google nie da im wysokich ocen. Dlatego istotnym aspektem pozycjonowania stron jest content marketing. Dysponujemy bazą copywriterów z różnych branż, aby zmienić Twoją witrynę w wiodące źródło treści i informacji związanych z Twoją branżą. W pozycjonowaniu stron www, Google opiera się na strategii treści, co pozwala wykładniczo zwiększyć ruch organiczny, uzyskać linki, zapytania, osiągnąć wysokie pozycje i w ostateczności wpłynąć na sprzedaż.

Budowanie autorytetu i zaufania do strony www

Nie zatrzymujemy się na przekształceniu Twojej witryny w centrum istotnych informacji na temat celów handlowych, transakcyjnych, nawigacyjnych, czy informacyjnych. To tak naprawdę tylko fundament działań SEO pod to, co ma nadejść.

Podczas gdy zdecydujesz się przenieść swoją stronę internetową na wysokie pozycje, możemy również zwiększać autorytet Twojej witryny. Pozycjonowanie stron składa się z wielu czynników, których celem jest poprawienie widoczności. Jednym z nich jest Domain Authority.

Sprawdź także: Outsourcing pozycjonowania

Jasne zasady pozycjonowania stron www 

Zapewniamy jasne zasady oraz pomoc. Nic na Twojej witrynie nie dzieje się bez Twojej zgody. Za każdym razem, kiedy planujemy wprowadzić zmiany na stronie, przesyłamy propozycję do Twojej akceptacji. Informujemy na bieżąco o postępach prac, a w razie wątpliwości możesz skontaktować się z nami bezpośrednio.

Nad pozycjonowaniem Twojej strony będą czuwać minimum 2 osoby

Specjalista SEO, który zajmuje się kwestiami technicznymi i nadzoruje prawidłowość całego procesu pozycjonowania strony internetowej. Copywriter SEO, który tworzy i redaguje treści na Twojej stronie. 

Ponadto, masz kontakt z doradcą, który jest do Twojej dyspozycji we wszelkich kwestiach formalnych, np. odnośnie działań SEO, czy sprawach związanych z warunkami współpracy. Jednocześnie ograniczamy liczbę kontaktów do absolutnego minimum, tzn. tylko jedna osoba będzie odpowiedzialna za kontakt z Tobą, a Ty w spokoju możesz skupić się na prowadzeniu swojej działalności.

Na czym polega pozycjonowanie stron w Google 

W dzisiejszych czasach sposób optymalizacji i pozycjonowania strony www jest bardzo ważną kwestią w marketingu internetowym. Są to czynniki, które mogą wpłynąć na Twoją widoczność w naturalnych wynikach wyszukiwania. Istotną kwestią jest strategia pozycjonowania i wprowadzenie najlepszych strategicznych praktyk, które sprzyjają pozycjonowaniu stron internetowych.

Jak już wiesz, efekty pozycjonowania nie przychodzą szybko, ale warto uzbroić się w cierpliwość. Na efekty pozycjonowania stron trzeba poczekać od ok. miesiąca i dłużej w zależności od kilku czynników, w tym konkurencyjności fraz.

Doświadczenie użytkownika UX (User Experience)

Obecnie jest to jeden z najważniejszych czynników w pozycjonowaniu stron, który Google bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, i który ostatecznie wpływa na wyniki wyszukiwania. 

UX to kompendium strategii projektowania stron internetowych, które mają przekonać użytkownika do pozostania na witrynie. Następnie celem jest utrzymanie go w witrynie tak długo, jak to możliwe i umożliwienie mu interakcji ze stroną internetową.

Jak Google ocenia jakość doświadczenia użytkownika

Google używa wskaźnika znanego jako CTR (współczynnik klikalności), aby zmierzyć wrażenia użytkownika na naszej stronie www. Współczynnik klikalności to liczba kliknięć, które wykonuje użytkownik na witrynie, co ostatecznie wpływa na pozycjonowanie.

Gdy CTR jest wysoki, oznacza to dla Google, że Twoja strona internetowa jest interesująca dla użytkowników, a zatem zapewnia bardziej odpowiednią wartość dla ich wyszukiwarek. To da Google zachętę do poprawy naszego pozycjonowania w sieci.

Bez wątpienia ważne jest, aby wziąć pod uwagę projekt strony internetowej

Web developer nie może ignorować także różnych obecnych urządzeń, np. mobilnych. Nie należy zaprojektować swojej strony internetowej wyłącznie dla komputerów (desktop). Dostęp z urządzenia mobilnego znacznie poprawi wrażenia użytkownika internetu i poprawi pozycję strony w wynikach Google.

Dlatego projekt strony internetowej powinien być dostosowany do aktualnych urządzeń elektronicznych, takich jak tablety czy smartfony, co zapewni lepszą wizualizację Twojej witryny. 

Kluczowym elementem UX jest szybkość ładowania strony internetowej

Atrakcyjna strona, która przemawia do odwiedzających, a także bardzo szybko się ładuje, wpływa na pozycję strony i ma spore szanse aby przekształcić odwiedzających w potencjalnych klientów.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę poprawiając UX

Struktura strony, tworzenie doświadczenia, które przekonuje odwiedzających do poruszania się po witrynie i interakcji. Ponadto, bardzo ważnymi czynnikami są treści wysokiej jakości, które powodują, że użytkownik odnosi przyjemne wrażenia.

Wszystkie powyższe czynniki są bardzo ważne, dlatego trzeba koniecznie zbudować stronę internetową, która jest odpowiednia i przyjazna dla Twoich odbiorców. W strukturze serwisu znajdziemy takie czynniki jak szybkość ładowania, responsywność, kolory i wizualizacja. To wszystko jest istotne dla pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google.

foto1-pozycjonowanie stron
Treści wysokiej jakości

Jak już wiesz, jednym z najważniejszych aspektów podczas pozycjonowania strony jest doświadczenie użytkownika (UX). Wszystko po to, aby osiągnąć dobrą pozycję w wyszukiwarkach i zwiększyć możliwość organicznego ruchu na stronie. Publikacja i aktualizacja oryginalnej treści, która jest przydatna dla użytkownika, jest czynnikiem decydującym o pozycji Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Treści należy pisać nie tylko pod pozycjonowanie SEO, ale przede wszystkim dla użytkownika

Stworzony tekst jest poddawany weryfikacji przez czytelników, dlatego powinien przykuwać ich uwagę i oferować odpowiedzi na ich zapytania.

Wysokiej jakości treści to dobrze napisane, trafne, użyteczne wartości, które prowadzą odwiedzających przez witrynę. Każda część treści lub akapit musi prowadzić użytkownika do następnego.

Ważna jest dokładność

Wypada stworzyć najwyższej jakości tekst, jaki można tylko zaoferować odwiedzającym. Dlaczego to takie ważne? Im dłużej czytelnicy pozostaną na Twojej stronie i będą z nią wchodzić w interakcje, współczynnik odrzuceń będzie mniejszy, natomiast zwiększeniu ulegnie współczynnik CTR. Im dłużej użytkownik pozostaje w Twojej witrynie i wchodzi z nią w interakcję, tym lepiej dla Google i w ostateczności dla Ciebie i wyników wyszukiwania Twojej strony internetowej.

Jak uzyskujemy pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie, to działania SEO i praca algorytmu Google, robota indeksującego. Google wywnioskuje cel Twojej witryny i dostarcza użytkownikom wielu ważnych i wartościowych informacji. 

Oznacza to, że jeśli Twoja witryna próbuje sprzedawać torebki, należy dodać dużo ciekawej treści na ten temat. Stwórz treść o rodzaju torebek, ich rozmiarów, kolorów, sezonowości, aktualnej modzie. Jest to część znaczenia, jakie Google obecnie nadaje stronom internetowym i wpływa tym samym na wyniki wyszukiwania.

Należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością słów kluczowych

Google stawia na naturalność, nie lubi przesady, zatem trzeba zachować tutaj ostrożność. Gęstość słów kluczowych jest ważnym czynnikiem skutecznego pozycjonowania Twojej strony w wyszukiwarce Google. Należy tutaj znaleźć odpowiednią równowagę słów kluczowych w treści, zmieniając je również przy użyciu synonimów.

Dobra jakość treści jest teraz niezbędna dla pozycjonowania strony. W rzeczywistości, jeśli Twoje artykuły są doceniane przez internautów, oznacza to dla Google, że Twoje treści są wartościowe. Dlatego będzie to traktowane jako gwarancja autorytetu i zaufania. Tym samym możesz znaleźć się nawet na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Aktualizacja treści strony www

Czy lubisz czytać nieaktualne informacje w sieci? Odpowiedź jest jasna. To samo dotyczy czytelników Twojego bloga lub serwisu. Użytkownicy nie będą zadowoleni z nieaktualnych informacji pojawiających się w Twojej stronie. Można np. sprawdzić jakie są obecnie najczęściej zadawane pytania w sieci i przeredagować istniejące teksty.

Jeśli nie aktualizujesz treści na bieżąco, Twoja witryna może stracić pozycję w rankingu Google lub możesz stracić część ruchu organicznego. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, musisz regularnie aktualizować stare treści.

Sprawdź swoje podstawie treści

Sprawdź teksty, które zostały opublikowane wiele miesięcy temu i sprawdź, jakie informacje wymagają aktualizacji lub zmiany. Aktualizacja zapewni Google, a także Twoim czytelnikom, że Twoja witryna jest wiarygodna, aktualna, świeża i wyjątkowa. Wypełnij swoją stronę internetową najbardziej unikalnymi i nowymi informacjami.

Algorytm Google preferuje regularnie aktualizowane treści. Nie oznacza to, że musisz cały czas edytować swoje strony, ale wykonywanie tych działań od czasu do czasu jest wręcz wskazane. 

Odpowiednia długość treści

Czasy, kiedy treść złożona z 500 słów mogła pozycjonować się w Google, dla wielu branż dawno minęły. Dziś pozycjonowanie strony internetowej stało się bardziej dynamiczne, a Google koncentruje się na dostarczaniu swoim użytkownikom najlepszych informacji.

Co za tym idzie? Aby zdobyć zaufanie Google, a także swoich użytkowników, upewnij się, że na Twojej witrynie znajdują się długie treści. Ogólnie długość tekstów powinna przekraczać 2500 wyrazów.

Nie musisz pisać książki zawierającej 10 000 słów, nic z tych rzeczy!

Niezależnie od tego, jaką treść tworzysz, powinna być ona czytelna, rzetelna i musi stanowić wartość dodaną dla czytelników. 

Internauci zawsze chcą wiedzieć więcej i nie będą zadowoleni z podstawowych informacji. Należy zaznaczyć, że im dłuższa treść, tym więcej wyczerpujących temat informacji, dając oczekiwane odpowiedzi czytelnikowi. Oczywiście Google bierze te kryteria pod uwagę i faworyzuje strony, które cechują się wyczerpującymi temat treściami.

Nagłówki H

Do tej pory mówiliśmy o utrzymaniu uwagi użytkownika na Twojej witrynie i zniewoleniu go długą treścią o wysokiej jakości. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, kluczem do sukcesu w pozycjonowaniu strony, są nagłówki na stronie internetowej. Wyniki wyszukiwania zależą od  unikalnych nagłówków i odpowiednich opisów.

Dobrze jest np. zaczynać tytuły od pytań, które skłaniają czytelnika do myślenia i dzięki temu zechcą kontynuować czytanie. Utrzymanie struktury H1, H2 i uwzględnienie słów kluczowych w tych tytułach dodaje dużą wartość każdej treści na stronie.

Jeśli dodajemy opisy do wyrażeń lub pojęć, które rozszerzają informacje, należy odpowiedzieć na pytania w sposób jasny i czytelny. 

Tytuł jest jednym z najważniejszych sygnałów dla wyszukiwarki

Ma na celu jak najdokładniejszy opis zawartości strony. Wyszukiwarki używają go do wyświetlania tytułu Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zintegrować (najlepiej na początku) w treści słowo kluczowe, dzięki któremu chcesz pozycjonować swoją stronę.

Znacznik H1 to kolejny czynnik trafności, który służy jako opis zawartości stron. Zawsze dobrze jest umieścić słowo kluczowe w nagłówku H1 na stronie, o ile nagłówek jest unikalny.

foto6-pozycjonowanie stron
Styl tekstu

Jest to ściślej związane bezpośrednio z użyciem słów kluczowych i z ich gęstością. O co chodzi? Ponieważ im więcej tekstu znajduje się na stronie, tym ostrożniej powinniśmy postępować. Zawsze należy dodawać słowa kluczowe, na których próbujesz pozycjonować stronę się w wyszukiwarce Google. Jeśli słowa kluczowe znajdują się także na początku tekstu, będą miały większe znaczenie.

Nie twórz duplikowanych kopii zawartości całości lub części innej zawartości, ani w witrynie, ani z innych źródeł zawartości zewnętrznej. Wiele stron internetowych jest karanych przez wyszukiwarki z powodu dużej liczby duplikowanych stron. Upewnij się, że każda ze stron zawiera unikalną i oryginalną treść.

Meta tytuły i opisy 

Właśnie one wyświetlają się jako reklama organiczna w wynikach wyszukiwania. Różnią się od reklam Google Ads, ponieważ tytuł i opis strony jest częścią reklam, za które Google nie pobiera opłat. Będą one widoczne w wynikach wyszukiwania Google. Są także pierwszą interakcją między Twoją stroną a potencjalnym klientem, co jest powiązane z User Experience (UX).

Bardzo dobrze jest używać treści typu:

odkryj, dowiedz się, jak albo użyj sformułowań typu: 10 wskazówek, 3 punkty, 8 czynników, 9 rzeczy itp. Ważne jest aby odpowiadać na pytania, które użytkownicy szukają w tytułach i meta opisach. Dzięki tej metodzie zwiększymy CTR strony internetowej (liczbę kliknięć), które witryna otrzymuje w wynikach.

Pierwsza interakcja między kliknięciem w Twoją witrynę a wejściem na nią lub zapomnieniem i szukaniem innej witryny. Powinieneś poświęcić trochę czasu na tworzenie tytułów i meta opisów, które są zgodne z celem Twojej sieci, są odpowiednie dla użytkowników i dla Google.

Znaczenie tagu meta title i description jest bardzo wysokie.

Mapa witryny - sitemap

Jest to plik zazwyczaj w formacie XML, który zawiera wszystkie aktywne adresy URL strony internetowej wraz z datą ich aktualizacji. Mapa strony umożliwia robotom Google szybkie indeksowanie podstron, co sprzyja dodawaniu adresów URL do indeksu wyszukiwarki Google.

Sitemapę trzeba zgłosić w Google Search Console jak i w pliku robots.txt

Wszystko po to, aby roboty indeksujące Google miały dostęp do pełnej struktury adresów strony internetowej. Dzięki temu można zoptymalizować proces indeksowania na witrynie, gdyż jeden plik (sitemapa) zawiera listę adresów URL całej strony www, do którego boty mają dostęp w każdym momencie.

Porządek na stronie www

Breadcrumb, tzw. okruszki to niewielka ścieżka tekstowa, często znajdująca się u góry strony, wskazująca, gdzie użytkownik znajduje się w witrynie. Okruszki są ważnym elementem strony przyjaznej SEO. Do głównych zalet breadcrumb zaliczamy ułatwianie nawigacji, dlatego użytkownicy je doceniają. Ponadto, zachęcają ludzi do odwiedzenia większej liczby stron witryny, a tym samym zmniejszają współczynnik odrzuceń. Reasumując są dobrym rozwiązaniem dla SEO.

Słowo kluczowe w adresie URL

Podczas pozycjonowanie stron, Google bierze pod uwagę obecność wybranego słowa kluczowego w adresie URL. Spełnienie tego może dać lekki wzrost w pozycjonowaniu strony w przypadku silnej konkurencji. 

Czasami posiadanie dwóch adresów URL o podobnej treści jest nieuniknione. Jednym ze sposobów zapobiegania problemowi duplikowanej treści jest użycie na stronie tagu kanonicznego.

Ten tag wykonuje jedną prostą rzecz: informuje Google, że jeden adres URL jest równoważny drugiemu. Musimy wziąć pod uwagę w wynikach wyszukiwania, że ​​pojawi się tylko ten kanoniczny adres URL.

pozycjonowanie stron
Obrazy i filmy

Użyj słów kluczowych w tytule i alternatywnej etykiecie na wszystkich obrazach i filmach używanych w witrynie. Oprócz optymalizacji obrazów, których używasz na swojej stronie, nie zapomnij dodać tagu ALT, który wskazuje nazwę, najlepiej z dołączonym słowem kluczowym.

To nie tylko tekst, który należy zoptymalizować na jednej stronie, ale także inne szczegóły. Na przykład obrazy mogą wysyłać do wyszukiwarek sygnały o znaczeniu poprzez ich etykietę, tytuł i alternatywny opis. Jest to również dobry sposób na pozycjonowanie się w Google.

Obecnie wiele serwisów korzysta z umieszczania filmów na swojej stronie, co wydłuża czas przebywania w nim użytkownika. To jednak bywa niebezpieczne dla szybkości strony. Jeśli Twoja strona nie ładuje się szybko, to może spowodować utratę cierpliwości klientów. 

Linki przychodzące - link building

Budowanie linków to proces tworzenia hiperłączy z innych witryn z powrotem do własnej. Wyszukiwarki indeksują łącza między poszczególnymi stronami w Twojej witrynie oraz łącza między całymi witrynami.

Link do Twojej witryny wysyła sygnał do Google, że Twoja witryna jest wysokiej jakości zasobem na dany temat, po prostu wartym zacytowania. Witryny z większą liczbą linków zwrotnych uzyskują wyższe pozycje w Google.

Istnieje wiele rodzajów technik budowania linków

Chociaż wszystkie różnią się poziomem trudności i złożoności, budowanie linków jest jedną z czasochłonnych działań pozycjonowania strony. Należy wspomnieć także, że nie wszystkie linki są sobie równe. Na przykład link ze znanej i popularnej witryny będzie dla Ciebie o wiele bardziej wartościowy niż link z witryny nieznanego blogera.

Linki zwrotne są ważnym czynnikiem rankingowym w Google

Bez dobrej jakości linków do Twojej witryny lub treści nie możesz myśleć wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.

Należy zawsze upewnić się, że budujemy wysokiej jakości linki z zaufanych stron, które przeniosą Twoją witrynę na wyższy poziom. Link nie tylko pomaga w pozycjonowaniu strony w Google, ale także buduje autorytet, zwiększa ruch polecający i rozwijać witrynę.

Należy koncentrować na tworzeniu linków kontekstowych lub redakcyjnych. Te linki są najbardziej wartościowe i błyskawicznie podniosą pozycję Twojej witryny w rankingu.

Google pozycjonuje podstrony, a nie całe witryny

Wyobraź sobie podstronę, którą optymalizujesz i chcesz pozycjonować. Dzięki link building poprawiamy reputację strony, która z kolei zaczyna zdobywać lepsze pozycje w Google.

Dzięki backlinkom autorytet strony wzrośnie. Dlatego zdobywanie wartościowych linków do Twojej witryny sprawi, że strona będzie cieszyła się lepszymi wynikami w rankingu. Skuteczne pozycjonowanie stron jest procesem.

Sprawdź także: Obsługa SEO 

Linki wychodzące - link building

Linki wychodzące do treści zewnętrznych o wysokim autorytecie wysyłają pozytywne sygnały do ​​wyszukiwarek. Takie linki należy tworzyć tak, aby odwiedzający chcieli dowiedzieć się więcej na dany temat. Linki wychodzące mają wpływ na pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. Jednak posiadanie zbyt wielu linków tego typu może także drastycznie obniżyć ranking danej strony.

Linkowanie wewnętrzne – nie zaleca się używania linków ‘no follow’, prowadzących do podstron wewnętrznych

Nie należy także przeciążać stron wieloma linkami wychodzącymi, jeśli oczywiście mamy w planach pozycjonowanie strony

Dzięki wewnętrznym linkom możesz łączyć strony swojej witryny w celu tworzenia synergii. Linki wewnętrzne odgrywają ważną rolę w pozycjonowaniu, ponieważ pozwalają przenieść popularność strony głównej na kolejne strony.

Dlaczego budowanie linków jest ważne dla SEO

Budowanie linków jest ważną częścią usług pozycjonowania, ponieważ pomaga wyszukiwarkom odkrywać nowe strony internetowe i określa, jak dobrze strona powinna pozycjonować się w SERP.

Ogólnie rzecz biorąc, pozycjonowanie stron internetowych polega na tworzeniu witryn wysokiej jakości, z których użytkownicy będą chcieli korzystać i udostępniać.

Korzystając z taktyk budowania linków, należy skupić się na ich zdobywaniu

Jeśli Twoja strona zawiera świetne treści, które Twoi użytkownicy chcą udostępniać, tworzenie linków dla wyszukiwarek przebiegnie w sposób organiczny.

Budowanie linków jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych dla Google, zaraz obok: optymalizacji SEO, budowania zaufanie i autorytetu strony, szybkości ładowania witryny, responsywności, czy doświadczenia użytkownika UX.

pozycjonowanie stron
Szybkość strony internetowej

Szybkość witryny jest niezwykle ważnym czynnikiem rankingowym, a Google umieścił to oficjalnie w swoich wytycznych dla webmasterów.

Google zawsze koncentruje się na zapewnieniu użytkownikom jak najlepszych wrażeń. W tym celu algorytmy bardzo poważnie podchodzą do szybkości stron internetowych. Większość witryn plasujących się na pierwszym miejscu Google z łatwością ładuje się w czasie poniżej 3 sekund.

Należy upewnić się, że Twoja witryna jest odpowiednio szybka

Szybko ładująca się strona internetowa nie tylko pomaga w uzyskaniu lepszych pozycji w wyszukiwarce Google, ale także poprawi współczynnik konwersji. Odpowiednie działania SEO (optymalizacja strony) powinny przyspieszyć ładowanie witryny, tym samym na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych.

pozycjonowanie stron
Bezpieczna strona - certyfikat SSL

Następną na tej liście jest bezpieczeństwo Twojej strony internetowej. Jest to kolejny czynnik rankingowy, który Google uczynił oficjalnym. Na początku obowiązek włączenia zabezpieczenia SSL został nałożony na sklepy internetowe. Następnie Google nałożył obowiązek posiadania certyfikatu SSL na wszystkie strony internetowe. 

Sprawdź, czy Twoja witryna jest zabezpieczona za pomocą certyfikatu SSL

Jeśli okaże się, że nie, koniecznie skontaktuj się z dostawcą swoich usług hostingowych, aby uzyskać ten certyfikat.

Mając włączony certyfikat SSL zwiększysz zaufanie, wiarygodność i autorytet swojej strony internetowej. Pomoże to również w pozycjonowaniu strony i w zwiększeniu współczynnika konwersji.

Analityka internetowa

Wreszcie, po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, należy przeprowadzić analizę metodyczną – narzędzia Google są niezbędne. Wśród tych, z których możesz skorzystać, są Google Analytics i Google Search Console.

Zaleca się, aby za każdym razem, gdy wykonane zostaną powyższe punkty, zmierzyć wysiłek włożonej pracy i przejrzeć wizyty, czas pobytu, miejsce pochodzenia itp. Można to zrobić za pomocą narzędzi, które dostarczają tych danych i pomagają w dokonaniu decyzji, kierowania marketingiem.

Strategia, która wymaga doświadczenia

Aby wypozycjonować stronę www lepiej pozostawić tę analitykę tym, którym powierzono zadanie. Co miesiąc pracownik odpowiedzialny za SEO lub zatrudnioną przez Ciebie niezależną agencję powinien na bieżąco informować Cię o rozwoju swojej pracy. 

Cierpliwość

Wspomnieliśmy już, że pozycjonowanie stron nie jest płatną reklamą. Uzyskanie organicznych, bezpłatnych, wysokich wyników w wyszukiwarce Google wymaga czasu i doświadczenia. Uzyskanie pozytywnych wyników zajmuje zazwyczaj około 6 miesięcy do 1 roku.

Jeśli brakuje Ci cierpliwości, pozycjonowanie stron nie będzie Twoją mocną stroną

Różnica pomiędzy pozycjonowaniem stron a płatnymi kampaniami jest zatem zasadnicza. W takich przypadkach polecamy spróbować sił w płatnych kampaniach reklamowych. Jeśli jednak masz cierpliwość i wykorzystasz potencjał jaki drzemie w pozycjonowaniu, z pewnością zobaczysz pozytywne wyniki szybciej niż myślisz. Dotrzesz do potencjalnych klientów!

Aby tego dokonać trzeba zachować spójność w swoich działaniach poza stroną, na stronie i innych zadaniach, których celem jest pozycjonowanie Twojej strony. Jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie stron jest złożonym procesem, którego celem jest lepsza widoczność strony w wyszukiwarce. Zwłaszcza w przypadku gdy chcesz pozycjonować sklep internetowy musisz uzbroić się w cierpliwość.

Pozycjonowanie stron - złe praktyki

Ogólnie rzecz biorąc, na efekty działań pozycjonowania należy nieco poczekać, nawet pół roku. Dlatego niektórym blogerom, webmasterom i specjalistom SEO brakuje cierpliwości i zaczynają manipulować botami wyszukiwarek.

Decydują się na złe praktyki podczas pozycjonowania strony, które są sprzeczne z wytycznymi Google. Takie techniki dają dobre wyniki w krótkim okresie czas, ale na dłuższą po prostu szkodzą.

Dlatego tak ważne jest aby unikać wdrażania złych praktyk podczas pozycjonowania, ponieważ grozi to m.in. nałożeniem kar na stronę internetową. Zawsze należy postępować zgodnie z najbardziej autentycznymi i etycznymi praktykami SEO, ponieważ tylko w taki sposób uzyskamy najlepsze wyniki w wyszukiwarce. Dzięki temu pozycjonowanie stron przebiegnie bezproblemowo.

Czy chcesz pozycjonować stronę w internecie? 

Im wyżej pojawiasz się w wynikach wyszukiwania Google, tym więcej odwiedzin uzyska Twoja witryna. Brzmi banalnie, niemniej jednak budowanie swojej pozycji w wyszukiwarce nie jest tak proste, jak sprawdzenie numeru i zobaczenie swojej pozycji w rankingu.

Wyniki pozycjonowania różnią się w zależności od: 
  • Lokalizacji, np. czy pozycjonowanie jest lokalne, czy na cały kra.
  • Urządzenia, na którym wyszukiwana jest fraza np. laptop, czy smartphone.
  • Użytkownika i jego historii przeglądania.
  • Dnia lub pory dnia.

Pierwsze dwa punkty zwykle sugerują największe różnice niż dwa ostatnie, które stanowią mniejszy problem. Są jednak na tyle istotne, aby o nich pamiętać.

Osiągnięcie dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google stało się polem bitwy dla marketingu online

Najpewniej właśnie na tę kwestię powinna być skierowana część Twojej strategii online. Twój biznes jest wart tego, co najlepsze. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

pozycjonowanie stron

Co to jest pozycjonowanie stron

Zasadniczo pozycjonowanie stron internetowych polega na opracowaniu strategii marketingu cyfrowego. Na początku zalecany jest  audyt SEO, który ostatecznie wyznacza kierunek działań. Pozycjonowanie obejmuje m.in. optymalizację strony www, tworzenie treści bogatej w słowa kluczowe oraz wdrożenie skutecznej strategii budowania linków wewnętrznych i zewnętrznych, tzw. link building.

Tworzenie i rozwój treści musi być odzwierciedlone w strategii pozycjonowania strony internetowej

Strategia uwzględnia przede wszystkim cele do osiągnięcia, czy użytkowników, do których te treści są kierowane. Skupiamy się także na platformach, na których będą one publikowane, w celu generowania ruchu na stronie o wysokiej jakości, które następnie będą pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. 

Odnośnie linków wewnętrznych i zewnętrznych (link building), muszą one być odpowiednio skonstruowane i prowadzić użytkowników do poszerzenia tematu treści na stronie www, a w odniesieniu do wyszukiwarek muszą odpowiadać spójnej strategii indeksowania strony w Google.

Jak długo trwa pozycjonowanie stron internetowych? 

Pozycjonowanie stron internetowych, to systematyczna praca. Praca, która przynosi rezultaty w perspektywie średnio- i długoterminowej. Ale po osiągnięciu celów widoczność stron www, naturalny ruch i konwersja są bardziej zrównoważone i trwałe. W wielkim skrócie – na efekty pozycjonowania trzeba trochę poczekać.

Jak pozycjonować stronę w wyszukiwarce Google?

Pozycjonowanie jest bardziej złożone niż się wydaje, a poprawa widoczności strony może chwilę potrwać. Zatem jak zabrać się za to w wyszukiwarce Google? W grę wchodzi wiele aspektów i nie polegają one tylko na wypełnieniu strony właściwymi słowami kluczowymi. Jakość treści, zagęszczenie fraz kluczowych i systematyczność to kluczowe elementy przy pozycjonowaniu stron www.

Jeśli potrzebujesz wsparcia zespołu marketingu cyfrowego i profesjonalnego pozycjonowania strony w Google, mamy wszystko, czego potrzebuje Twoja firma.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie warunki współpracy obowiązują w zakresie pozycjonowania strony?

Najważniejsza jest elastyczność. Każda branża, jaki i każda firma są unikatowe. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do Twoich potrzeb. Nie trzymamy się jednego sztywnego szablonu dotyczącego współpracy, ponieważ proces pozycjonowania zależy przede wszystkim od potrzeb Twoich klientów, branży, od specyfiki Twojego biznesu oraz Twoich oczekiwań i możliwości.

Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

Przede wszystkim od działającej strony internetowej. Jeśli na Twojej witrynie już teraz można znaleźć użyteczne informacje o firmie i fachowe materiały branżowe, to sprawa jest ułatwiona. Jeśli jednak nie, wypada to poprawić. Oznacza to, że będzie potrzeba aby włożyć więcej pracy w rozwój witryny, aby działania SEO przyniosły odpowiedni efekt. Strona bez wartościowych treści nie jest dobrze oceniana przez Google. Należy także wdrożyć optymalizację techniczną strony poprzedzoną audytem SEO.

Nie masz pewności, czy Twoja strona nadaje się do pozycjonowania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Bezpłatna konsultacja polega na ogólnej analizie Twoją branży i witryny. Wskażemy jej mocne i słabe strony, jak i kluczowe obszary, które wymagają poprawy oraz/albo rozbudowy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby przygotować wytyczne lub wykonać wyszczególnione zmiany.

Pozycjonowanie a zmiana strony - czy warto czekać z pozycjonowaniem aż powstanie nowa?

Zdecydowanie nie. Zmiana strony jest wręcz idealnym momentem na podjęcie działań SEO. Na etapie tworzenia nowej witryny, razem ze specjalistą SEO masz szansę przygotować stronę internetową przyjazną użytkownikom i wyszukiwarce Google. Dzięki połączeniu działań zostanie stworzony solidny fundament pod kolejne działania pozycjonowania strony. Ponadto, już wypracowane efekty SEO można przetransportować na nową witrynę. Im szybciej zaczniesz współpracę z agencją SEO, tym lepiej.

Od czego zależy cena pozycjonowania?

Tak naprawdę od skali trudności zleconego projektu, zatem od ilości pracy potrzebnej do wypracowania najlepszych efektów. Wpływ na to mają, między innymi:

  •  Konkurencyjność fraz: tzn. im większą masz konkurencję, tym osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce będzie wymagać więcej nakładów pracy.
  • Forma strony internetowej: tzn. czy jest przyjazna pozycjonowaniu, jak dużo czasu zajmie audyt SEO i optymalizacja witryny, czyli wprowadzanie zmian.
  • Dodatkowe działania – np. rozbudowa treści na stronie internetowej.

Co ważne, masz kontrolę nad wszelkimi kosztami. Przed podpisaniem umowy otrzymasz informacje, jakie są możliwości Twojej strony internetowej. Otrzymasz także opracowany, optymalny model współpracy wraz z określonym budżetem.

Czy pozycjonowanie dotyczy wprowadzania zmian w wyglądzie witryny?

Zdarza się, że tak, niemniej są to często zmiany kosmetyczne. Przeważnie takie zmiany dotyczą konieczności wzbogacenia istniejących tekstów o odpowiednie słowa kluczowe albo stworzenie zupełnie nowych treści.

Bywają sytuacje, że tworzymy nowe podstrony albo proponujemy zmiany w menu, po to aby użytkownicy i roboty Google nie mieli trudności z dotarciem do najistotniejszych podstron na witrynie. Należy zaznaczyć, że zmiany nie zostaną wprowadzone bez Twojej wiedzy oraz zgody. Staramy się proponować alternatywne rozwiązania, ponieważ wiemy, jak ważne jest pogodzenie Twojej wizji wyglądu strony wraz z wymogami SEO.

Kiedy mogę oczekiwać efektów pozycjonowania?

Odpowiedź na to pytanie zależy o wielu czynników. Pozycjonowanie stron nie daje błyskawicznych efektów. Dlatego staramy się nie podawać konkretnej daty, w przypadku kiedy określenie jest po prostu niemożliwe. Dlaczego tak się dzieje? Liczba witryn w internecie rośnie w szybkim tempie, wręcz nieustannie. Wynikiem tego jest spowolnienie pozycjonowania, ponieważ, aby roboty Google indeksowały optymalizację na poszczególnej stronie internetowej, potrzebują więcej czasu z racji na ilość pracy. Pozycjonowanie sklepu internetowego może być nieco trudniejszym, dłuższym procesem.

Pozycjonowanie stron jest procesem

Efekty mogą pojawić się po kilku tygodniach, ale także po kilku miesiącach. Jak wspomnieliśmy powyżej, dużo zależy od konkurencyjności w branży oraz fraz kluczowych z nią związanych. Co ważne, wszelkie próby przyspieszenia pozycjonowanie np. poprzez użycie technik, które nie są zalecane przez Google, może spowodować obniżenie rankingu strony, jak i jej usunięcie z indeksu wyszukiwarki. Droga na skróty nie jest zatem najlepszym pomysłem.

Czy agencja SEO daje gwarancję wypracowania efektów?

Tak naprawdę nikt nie może obiecać pierwszej pozycji w rankingu Google. Zatem i my nie gwarantujemy takich wyników. Należy zaznaczyć, że efekt pozycjonowania SEO zależy od naprawdę wielu różnych czynników, które nie są od nas zależne, np.: zmieniających się algorytmów Google, historii pozycjonowanej witryny, budowy strony internetowej, rozbudowania strony, działań konkurencji i wielu innych. Przed działaniem pozycjonowania należy przeprowadzić optymalizację techniczną strony.

pozycjonowanie stron
Czy pozycjonowanie stron można wykonać jednorazowo?

Zdecydowanie nie. Pozycjonowanie stron jest procesem nastawionym na długofalowe rezultaty. Czy wiesz, że w przeciągu jednego roku Google wprowadza nawet kilka tysięcy zmian oraz poprawek w swoim algorytmie? Dlatego niezbędna jest także analiza konkurencji. Wynikiem tego jest rozbudowanie procesu pozycjonowania, w którego skład wchodzi: optymalizacja SEO, linkowane, analizy, kontrola, poprawki na stronie internetowej, weryfikacji itd.

Mało tego, wyszukiwarka Google wybiera i wynagradza te witryny, które w jego ocenie najlepiej odpowiadają na oczekiwania użytkowników. Warto zapamiętać, że konkurencja nie śpi. Ważne jest zatem, aby strona internetowa podlegała ciągłej rozbudowie i aktualizacji zawartości strony, wszystko po to, aby wyróżnić ją na tle konkurencji.

Ile słów kluczowych można pozycjonować?

Nie ma tutaj ograniczeń. Niemniej, aby pozycjonowanie i działania SEO przełożyły się na zaspokojenie podstawowych celów biznesowych, wypada skupić się na najważniejszych frazach dotyczących Twojego biznesu, czy oferty. Można pozycjonować stronę internetową na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset słów kluczowych. Należy pamiętać, że podczas pozycjonowania wielu fraz jednocześnie, pozycjonowanie wymaga dużo większego nakładu pracy, czasu oraz budżetu.

Czy można zmieniać frazy kluczowe w trakcie pozycjonowania?

Jak najbardziej, ale przy zachowaniu pewnej równowagi. Należy pamiętać, że pozycjonowanie danego słowa kluczowego, to wiele godzin pracy agencji: Pozycjonera, Copywritera, jak i Twojego doradcy. Dlatego na etapie negocjowania umowy wspólnie z Tobą dobieramy słowa kluczowe, na których warto się skupić, zaprezentujemy opcję strategii pozycjonowania wybranych fraz. Zawsze jednak należy brać pod uwagę dynamikę sytuacji na rynku, która cechuje się zmiennością i wręcz wymusza elastyczność. Nikt nie zna tak dobrze Twojego biznesu jak Ty, dlatego zawsze jesteśmy otwarci na Twoje sugestie. 

Jak mogę sprawdzać efekty pozycjonowania?

To bardzo proste: analizując pozycje i statystyki Twojej strony internetowej.

Wysyłamy miesięczny raport z efektów pozycjonowania z podsumowaniem wypracowanych pozycji. Dzięki temu będziesz na bieżąco z postępami naszych działań. Raport ukazuje również ruch na stronie internetowej, mamy na myśli ruch organiczny, co również należy do efektów pozycjonowania strony. Warto zatem analizować statystyki dostępne np. w Google Search Console, czy nieco bardziej zaawansowanym narzędziu Google Analytics.

Jakie raporty mogę otrzymać w ramach usługi pozycjonowania strony?

Zadbamy o to, aby przekazywać Ci aktualne informacje o prowadzonych przez nas działaniach na Twojej stronie, jak i poza nią. Poinformujemy o planowanych działaniach oraz o osiągniętych wynikach. Zawsze masz możliwość zgłaszania swoich uwag, jak i zadawania pytań odnośnie naszych działań na rzecz pozycjowania Twojej www. Co miesiąc otrzymasz staranny raport z wykonanych prac ora z osiągniętych wyników. Raporty odnośnie efektów pozycjonowania, to nie wszystko. 

pozycjonowanie stron

Walka o lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google, to jedna z najbardziej intensywnych walk wszystkich specjalistów pozycjonowania. Nie tylko należy dostosować się do reguł gry ustalonych przez Google, trzeba także konkurować z innymi firmami, które również walczą o skuteczne pozycjonowanie. Jeśli Twoja strona internetowa nie pojawia się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania, jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie uzyskać stały ruch na stronie.

O czym warto pamiętać

Pozycjonowanie stron nie jest jednorazowym działaniem, ale procesem. Osiągnięcie wymarzonej, wysokiej pozycji stron www jest efektem zaangażowania specjalistów, czasu oraz systematyczności.

Pozycjonowanie stron internetowych jest dziedziną, która rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Google regularnie i dość często aktualizuje swoje algorytmy, nawet kilka tysięcy razy w ciągu jednego roku. Wszystko po to, aby stawały się jeszcze bardziej precyzyjne. 

Wyszukiwarka Google zmienia się także wizualnie oraz bierze więcej kryteriów pod uwagę podczas ustalania rankingu stron internetowych. Dlatego pozycjonowanie stron w Google wymaga naprawdę sporej wiedzy oraz elastyczności. Metody, które jeszcze wczoraj były skuteczne, dziś mogą okazać się niewystarczające.

Skuteczne pozycjonowanie stron w Google zależy od m. in.: 

  • nakładów pracy, głównie chodzi tutaj o czas, który należy temu poświęcić.
  • potencjału pozycjonowanej strony, jej zawartości, historii etc.
  • kwalifikacjach agencji SEO, ponieważ pozycjonowanie jest grą drużynową.

Pozostańmy w kontakcie

Zajmujemy się pozycjonowaniem stron internetowych. Jeśli Twoi Klienci korzystają z wyszukiwarki i chcesz aby Twoja strona była dla nich widoczna w wynikach wyszukiwania, aby mogli ją znaleźć – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji już dzisiaj i sprawdź jak możemy Ci pomóc. 

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Sprawdź naszą ofertę.

Oferujemy skuteczne SEO pozycjonowanie stron internetowych na terenie całej Polski.

Polecamy: Google Search Console