Tworzenie stron internetowych

Każda strona internetowa powinna być tworzona z myślą o jej odbiorcach. Witryna powinna zapewniać przyjemne doświadczenia użytkowników.

Strona internetowa jest jednym z najważniejszych aspektów obecności marki w internecie i ważne jest, aby dobrze ją zaprojektować. Witryna jest również miejscem, w którym pielęgnujemy swoje leady u dołu ścieżki, aby uzyskać konwersje. Nie należy zatem pozwalać sobie na tworzenie stron internetowych słabej jakości, ponieważ ostatecznie może to spowodować, że potencjalni klienci odbiją się od Twojej strony www i przejdą do Twojej konkurencji.

Dlaczego tworzenie stron internetowych jest ważne

Korzystając z różnych stron internetowych, możesz teraz zastanawiać się, jak ważny jest projekt strony www i jej funkcjonalność. Jak projekt strony internetowej wpływa na odbiorców i Twoją firmę? Poniżej kilka istotnych powodów, dla których profesjonalne tworzenie stron internetowych jest ważne.

Pierwsze wrażenie użytkownika

Użytkownicy internetu odwiedzający Twoją witrynę, tak naprawdę w ciągu kilku sekund ocenią Twój biznes. Pierwsze wrażenie jest tutaj bardzo ważne. W ciągu tych kilku pierwszych sekund chcesz wywrzeć pozytywny wpływ na swoich odbiorców.

Klient oczekuje więcej

Jeśli Twoja strona internetowa wygląda nieatrakcyjnie lub jest przestarzała, Twoi odbiorcy natychmiast odczują negatywne wrażenie i ocenią Twoją firmę jako nieprofesjonalną. Nie uznają Twojej witryny za atrakcyjną, co odstraszy ich od Twojej strony oraz od proponowanych przez Ciebie usług lub produktów. Stracisz potencjalnych klientów, ponieważ opuszczą Twoją stronę internetową dla strony konkurencji, która zadbała o wygląd i funkcjonalność swojej strony www.

Tworzenie stron www jest ważne, ponieważ efekt wpływa na to, jak odbiorcy postrzegają markę. Wrażenie, jakie na nich zrobisz, może sprawić, że pozostaną na Twojej stronie i dowiedzą się więcej o Twojej firmie lub opuszczą ją i zwrócą się do konkurenta. Dobry projekt strony internetowej pomaga utrzymać potencjalnych klientów na swojej stronie.

tworzenie stron internetowych
Optymalizacja SEO / Pozycjonowanie strony

Projektowanie stron internetowych składa się z wielu elementów podpartych praktycznymi związaniami, które z kolei mają wpływ na sposób publikowania treści na witrynie. Następstwem tego jest oddziaływanie na sposób, w jaki roboty wyszukiwarek przemierzają i indeksują stronę internetową.

Nie możesz sobie na to pozwolić

Jeśli Twoje podstawy SEO na stronie nie są odpowiednie, od samego początku będziesz toczyć zaciętą walkę o widoczność w Google. 

Oprócz sposobu, w jaki treść publikowana jest na witrynie, niektóre elementy tworzenia stron www mogą bezpośrednio wpływać na SEO. Tworzenie stron www może być trudne do zrozumienia, jeśli nie wiesz jak to działa. 

Twoja strona www powinna być przyjazna dla SEO i pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google

Pozycjonowanie stron jest bardzo ważnym elementem w marketingu internetowym.  Podczas tworzenia strony internetowej ważne jest aby była ona gotowa pod pozycjonowanie.

Najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiednich praktyk projektowania stron www (w późniejszych wynikach wyszukiwania) jest współpraca z agencją projektowania stron internetowych, która wie, co robi. 

Polecamy: Obsługa stron internetowych

Obsługa klienta

Strona internetowa jest jak przedstawiciel obsługi klienta. Jeśli witryna jest zrozumiała, nowoczesna i zachęcająca, Twoi odbiorcy poczują się mile widziani. Odbiorcy mogą ocenić jak ich potraktujesz i postrzegasz patrząc na Twoją witrynę. Z drugiej strony przestarzała i nieatrakcyjna strona www sprawia, że ​​Twoja firma wydaje się chłodna i zdystansowana.

Internet jest bogaty w piękne oraz funkcjonalne strony internetowe i nie należy od tego odstawać

Projekt strony internetowej jest cyfrową twarzą, wizytówką firmy. Gdyby potencjalny klient odwiedził Twoje biuro w fizycznej lokalizacji, przywitałaby go przyjazna twarz i sprawiła, że ​​poczułby się mile widziany. Projektowanie stron internetowych powinno opierać się na zaktualizowanym i nowoczesnym podejściu do tworzenia stron www, ponieważ witryna jest odpowiednikiem przyjaznej twarzy witającej nowych gości.

Zaufanie odbiorców

Użytkownicy internetu nie ufają źle, nieprzyjaźnie zaprojektowanym stronom internetowym. Jeśli zobaczą słaby projekt lub nieaktualne informacje, nie zaufają takiej witrynie. Taką stronę internetową mogą postrzegać jako podejrzaną.

Dla przykładu, osoba, która chce złożyć zamówienie oraz wydać pieniądze, trafi na stronę www, która nie wzbudza zaufania, zatem najpewniej znajdzie inną firmę, która zrealizuje zamówienie.

Profesjonalna witryna buduje zaufanie u odbiorców i pozwala poczuć się komfortowo

W każdym biznesie ważne jest, aby budować zaufanie odbiorców, budować pozytywy wizerunek, aby pozyskać i utrzymać klientów. Gdy odwiedzający pozostają na Twojej stronie dłużej, stwarzasz swojej firmie więcej okazji do pozyskania potencjalnych klientów. Jeśli Twoja firma posiada profesjonalną stronę internetową masz większe szanse na zdobycie i utrzymanie klientów.

Konkurencja

Jeśli potrzebujesz powodu, dla którego tworzenie stron www jest ważne, to wiedz, że Twoi konkurenci już korzystają z takiej usługi. Jeśli chcesz pozostać dłużej na rynku, zalecane jest poważne podejście do tematu projektowania stron.

Chcesz, aby Twoja strona www wyróżniała się na tle konkurencji?

Jeśli masz starą, przestarzałą i niskiej jakości stronę internetową, Twoja konkurencja Cię przewyższy. Oznacza to, że stracisz leady na rzecz konkurencji. Konkurencja przyciągnie więcej potencjalnych klientów do swojej strony internetowej, ponieważ ich strona www jest bardziej atrakcyjna.

Dobry projekt strony www pomoże wyróżnić się na tle konkurencji i sprawi, że potencjalny klient zostanie właśnie na Twojej witrynie

Tworzenie profesjonalnej strony internetowej, to szansa na wyróżnienie dla danej marki, na tle konkurencji. Gdy konkurujesz z innymi firmami, zazwyczaj korzystasz z tych samych usług i podobnych cen. Potrzebujesz argumentów, które sprawią, że Twój biznes będzie wyróżniał się na tle innych.

tworzenie stron internetowych
Spójność

Kiedy starasz się pozyskać nowych klientów dla swojej firmy, chcesz, aby Twoi odbiorcy zapoznali się z Twoją marką i aby ją wybrali, gdy będą gotowi do zakupu.

Jeśli na każdej podstronie masz inny projekt, Twoja strona www będzie wyglądać nieprofesjonalnie. Sprawia to również, że budowanie rozpoznawalności marki jest trudniejsze, ponieważ Twoi odbiorcy nie będą wiedzieć, jakie kolory, czy czcionki kojarzyć z Twoją marką.

Niespójne strony www mają większy współczynnik odrzuceń

Budując spójność dłużej utrzymasz potencjalnych klientów na swojej stronie i zapoznasz ich ze swoim biznesem. Po zaprojektowaniu witryny pod kątem tego kluczowego elementu zyskasz więcej potencjalnych klientów i konwersji. Tworzenie stron www wymaga doświadczenia oraz świadomości aktualnych trendów.

Nasza oferta - strony internetowe

Masz pomysł na swoją stronę internetową? Dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić!

Strona internetowa dla firm

Strona firmowa to sposób, w jaki Twoja marka może dotrzeć do potencjalnych klientów, zarówno lokalnie, w całej Polsce, jak i na świecie. W przypadku firm, strona internetowa może przyczynić się do ekspansji i wzrostu zysków. Stworzenie strony internetowej w określonym kierunku zapewni, że osiągnie ona swój cel.

Sklep internetowy e-commerce

Zakupy online, to forma handlu elektronicznego, która pozwala konsumentom bezpośrednio kupować towary (lub usługi )od sprzedawcy przez internet. Sklepy internetowe zazwyczaj umożliwiają kupującym korzystanie z funkcji wyszukiwania w celu znalezienia określonych modeli, marek lub przedmiotów. Strony internetowe e-commerce pozwalają na zakup towarów, co odbywa się dzięki elektronicznym transakcjom pieniężnym, a także za pobraniem.

Landing Page 

Strona docelowa, która służy do przekształcania odwiedzających w potencjalnych klientów. Różni się od innych stron www tym, że posiada formularz, który pozwala pozyskać informacje o odwiedzającym w zamian za pożądaną ofertę.

Blog

To dyskusyjna lub informacyjna strona internetowa, składająca się z często nieformalnych wpisów tekstowych przypominających pamiętnik. Posty są zazwyczaj wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej, tak aby najnowszy post pojawiał się jako pierwszy, u góry strony.

Portale internetowe i inne

Chcesz stworzyć atrakcyjny i wygodny w użytkowaniu portal informacyjny albo masz inny pomysł na stronę www? Skontaktuj się z nami, przedstaw swój pomysł, a my postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom.

Tworzenie stron internetowych - jakość

Gdy wiesz już, jak ważne jest projektowanie stron internetowych, nadszedł czas, aby zacząć przyglądać się elementom, które składają się na wysokiej jakości projekt strony www. Przestawiamy kilka kluczowych elementów, które powinny zostać uwzględnione w projekcie. Postaw na profesjonalną stronę internetową!

tworzenie stron internetowych
Solidna nawigacja

Gdy użytkownicy uzyskują dostęp do strony www, chcą szybko i łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych informacji. Jeśli chcesz, aby potencjalni klienci pozostali na Twojej witrynie, musisz wdrożyć nawigację, która będzie łatwa w użyciu dla odbiorców. Twoi odbiorcy nie chcą mieć problemów ze znalezieniem informacji. Jeśli Twoja nawigacja jest słabej jakości, zniechęcisz użytkowników do pozostania na Twojej stronie.

Nawigacja powinna być prosta i oczywista, aby Twoi odbiorcy mogli łatwo znaleźć potrzebne informacje. Przy tworzeniu stron internetowych należy zwracać uwagę na to, czego szukają potencjalni klienci.

Responsywność

Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych responsywne strony internetowe  jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Twoi odbiorcy będą mieli dostęp do Twojej strony www z wielu urządzeń, w tym smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych. Jeśli chcesz, aby potencjalni klienci pozostali na Twojej stronie internetowej, należy upewnić się, że użytkownicy mają z nią pozytywne doświadczenia.

Responsywny projekt stron www zapewnia dobre wrażenia odbiorców witryny, niezależnie od urządzenia, z którego korzystają. Responsywne strony internetowe dostosuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Tak przygotowany projekt strony www sprawi, że ​​użytkownicy pozostaną dłużej na Twojej witrynie.

Styl

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednym z powodów, dla których profesjonalne tworzenie stron internetowych jest ważne, jest to, że zapewnia spójność w całej witrynie. Spójność pomaga odbiorcom budować rozpoznawalność marki i utrzymać ich dłużej na stronie. Utrzymanie stylu w projekcie strony www gwarantuje, że za każdym razem, gdy ktoś doda nowy element do witryny pozostanie on zgodny z innymi stronami.

Wizualizacje

Firmy szybko udostępniają elementy wizualne na swoich witrynach, ponieważ pomaga to w zwiększeniu zaangażowania w stronę internetową. W rzeczywistości klienci są 10 razy bardziej skłonni do interakcji z filmem niż tekstem.

Chociaż elementy wizualne świetnie nadają się do zaangażowania i dzielenia tekstu, niektóre strony www przesadzają z obrazami. Takie strony internetowe przepełnione są zdjęciami i filmami, co sprawia, że ​​wydają się przytłaczające i ładują się bardzo wolno.

Może Ci się wydawać, że duża ilość zdjęć i filmów w celu zwiększenia zaangażowania jest dobrym rozwiązaniem, ale pamiętaj, że można tutaj przesadzić. Jeśli strony internetowe mają osiągnąć sukces powinny cechować się równowagą między obrazami i tekstem.

tworzenie stron internetowych
Treści

Odbiorca odwiedza witrynę, aby uzyskać informacje. Ważne jest, aby przed umieszczeniem treści na stronie, zadbać o ich jakości. Napisanie dobrego tekstu sprawia, że ​​użytkownik dłużej pozostanie na www. Przeczyta wszystkie informacje i dowie się więcej o Twoich produktach lub usługach.

Styl pisania powinien być zgodny grupą docelową

Treść umieszczona na witrynie jest tak samo ważna, jak reszta projektu strony internetowej, dlatego konieczne jest dostarczenie odbiorcom cennych informacji, których potrzebują.

Wezwania do działania (Call To Action)

Gdy masz już potencjalnych klientów w swojej witrynie, chcesz poprowadzić ich do konwersji. Kluczowym elementem jest przycisk wezwania do działania (CTA). Znaczenie tworzenia stron internetowych jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy próbujesz zachęcić odbiorców do wykonania określonych działań.

Dobrze zaprojektowany przycisk CTA zachęci użytkowników do przejścia do następnego kroku. Te przyciski powinny pasować do całego projektu danej strony i, co najważniejsze, wyróżniać się na witrynie.

Integracja przycisków CTA pomaga osiągać lepsze wyniki strony internetowej.

Szybkość strony

Możesz mieć niesamowity projekt strony internetowej, ale to nie będzie miało znaczenia, jeśli Twoi odbiorcy nigdy go nie zobaczą. Szybkość stron www jest ważnym elementem tworzenia stron internetowych. Zapewnia szybkie wczytywanie strony, a dzięki temu Twoi odbiorcy będą mogli uzyskać szybki dostęp do informacji.

Użytkownicy internetu nie lubią czekać na wolno ładujące się strony internetowe

Jeśli witryna ładuje się zbyt długo, odbiorcy mogą stracić zainteresowanie i przejdą do konkurencji. Można sprawdzić szybkość strony za pomocą Google PageSpeed ​​Insights. To narzędzie pozwala zobaczyć, jak szybko ładuje się witryna, jak i wskazać gdzie występują błędy i naprawić je na własną rękę.

Inną opcją jest zlecenie tej usługi agencji zajmującej się marketingiem cyfrowym. Skorzystanie z pomocy, pozwoli Ci czerpać korzyści z szybkiego ładowania strony, jednocześnie koncentrując się na prowadzeniu firmy.

Pomożemy Ci stworzyć stronę Twoich marzeń

Tworzenie stron internetowych odgrywa kluczową rolę w sukcesie działań dotyczących marketingu online. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze wyniki dla swojej firmy, powierz projektowanie strony internetowej specjalistom.

Jako agencja marketingowa zajmujemy się marketingiem cyfrowym oferującym szeroki zakres usług, w tym w  projektach witryn internetowych. Wiemy, jak ważne jest tworzenie stron internetowych i możemy pomóc Ci stworzyć stronę, którą polubią Twoi klienci!

Polecamy: Google Analytics