Usługa SEO

Obecnie ponad połowa istniejących na rynku firm korzysta z profesjonalnych usług SEO. Zanim jednak Twoja firma rozważy taką usługę dla swojej strony internetowej, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania. Czym jest SEO, co powinna obejmować taka usługa, czy Twojej firmie jest to potrzebne? Na czym polega proces optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO), to proces poprawy jakości i ilości ruchu na stronie internetowej pochodzącego z wyszukiwarek. SEO wpływa na bezpłatny ruch, czyli tzw. wyniki organiczne, a nie na ruch płatny.

Czym jest usługa SEO

SEO to skrót od „Search Engine Optimization”. Mówiąc prościej, SEO to każde podjęte działanie, które ma na celu lepszą optymalizację lub poprawę wydajności Twojej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania. Ostatecznym celem SEO jest zwykle poprowadzenie witryny na pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google, a przynajmniej na pierwszej stronie.

Usługi SEO, to działania oferowane zazwyczaj przez profesjonalną agencję zajmującą się marketingiem internetowym, w tym SEO. Zadaniem agencji jest optymalizacja strony w taki sposób, aby pomóc Twojej firmie odnieść sukces w organicznych wynikach wyszukiwania.

Dzięki SEO Twoja firma może zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarce Google

Jeśli koncentrujesz się w szczególności na swojej stronie internetowej, szukasz potencjalnych klientów i zależy Ci na optymalizacji strony dla wyszukiwarek internetowych, usługi SEO są dla Ciebie. Widoczność strony internetowej Twojej firmy wśród organicznych wyników pozwoli Ci dotrzeć z informacją o Twoich produktach czy usługach do grupy docelowej.

usługa seo
Poznaj podstawowe błędy na Twojej stronie internetowej - audyt SEO

Skorzystaj z bezpłatnego audytu SEO

Dlaczego usługa SEO jest ważna

Coraz więcej firm prowadzi sprzedaż produktów i usług online każdego dnia, a konkurencja staje się coraz trudniejsza dla wszystkich. Optymalizacja strony, czyli Search Engine Optimization, pojawiła się jako sposób na poinformowanie wyszukiwarek internetowych, które witryny i sklepy internetowe zasługują na cenną uwagę kupujących, jak i samej wyszukiwarki.

Bez odpowiedniego działania SEO, Google może umieścić stronę internetową z wartościowymi produktami lub usługami, na najniższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Z czego składa się optymalizacja SEO

Nasza usługa SEO strony internetowej opiera się na działaniach on-site (w zakresie strony www) oraz off-site (poza stroną www). Poniżej przedstawiamy elementy optymalizacji.

Usługa SEO on-site
Optymalizacja tytułów i opisów meta
Optymalizacja treści na stronie
Optymalizacja nagłówków H
Optymalizacja indeksacji oraz dostępności witryny dla robotów indeksujących
Optymalizacja adresów URL
Optymalizacja szybkości ładowania strony
Optymalizacja struktury strony i linkowanie wewnątrz
Optymalizacja grafik – opisy ALT i TITLE
Usługa SEO Off-site
Pozyskiwanie linków
Optymalizacja wizytówki Google
usługa seo

Usługa SEO vs pozycjonowanie - Różnice

Usługa SEO i pozycjonowanie stron to terminy, które od wielu lat krążą w świecie koncepcji marketingowych. Czasami są używane zamiennie i jako synonimy. Czy pozycjonowanie i SEO to te same pojęcia?

SEO

W skrócie SEO (ang. Search Engine Optimization) dotyczy wyłącznie optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Działania te podejmowane są w celu uzyskania jakościowego ruchu i zwiększenia widoczności w celu pozyskania potencjalnych Klientów. Wynika to z faktu, że usługa SEO jest ściśle związane z działaniami on-site, czyli technicznymi i użytecznymi aspektami serwisu (ulepszenie kodu lub wyglądu/układu, nawigacja, linkowanie wewnętrzne, szybkość ładowania itp.) oraz treściami obecnymi na stronie internetowej.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie, to termin ukuty w polskim marketingu, określający zakres działań wykonywanych w celu zwiększenia ruchu organicznego (bezpłatnego ruchu z wyszukiwarek) na stronie. Pozycjonowanie obejmuje optymalizację strony internetowej (SEO), optymalizację fraz kluczowych i tworzenie treści SEO, pozyskiwanie linków (link building) np. poprzez marketing treści, marketing szeptany. Reasumując, pozycjonowanie łączy ze sobą działania on-site jak, off-site i tworzenie treści SEO, jak i audyt SEO.

usługa seo
Usługa SEO jest częścią pozycjonowania

Oba terminy odnoszą się do wyników wyszukiwania i rankingu witryny w wyszukiwarkach. Chociaż mają wspólny cel, w ich zakres wchodzą różne rodzaje działań. Bez wątpienia SEO jak i audyt SEO są częścią pozycjonowania.

Ponad 90% ruchu w sieci pochodzi z wyszukiwarki

Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa została odnaleziona, musi być indeksowana w głównych wyszukiwarkach i wysoko oceniana, np. przy użyciu narzędzia Google Search Console. Przedstawiamy kilka innych faktów na temat wyszukiwarki Google i innych wyszukiwarek.

usługa seo
Google przetwarza ok. 6 mld wyszukiwań dziennie
Średni współczynnik klikalności pozycji 1 w wynikach wyszukiwania wynosi ponad 19%, a pozycji 2 ponad 10%
Każdego roku 16-20% wszystkich wyszukiwań jest zupełnie nowych
Ok. 60% wyszukiwań w Google odbywa się na urządzeniach mobilnych
Google jest najpowszechniejszą, dominującą wyszukiwarką na rynku 
Ponad 30% wyszukiwań w Google na komórkach jest związanych z lokalizacją
Ok. 50% zapytań 'w pobliżu' kończy się wizytą w sklepie
7 na 10 wyszukiwań restauracji w Google odbywa się na urządzeniach mobilnych
Prawie 50% wyszukiwań produktów rozpoczyna się w Google

Optymalizacja strony vs ruch

W łatwym, niekonkurencyjnym świecie możesz zoptymalizować swoją stronę internetową i poczekać, aż pojawi się na niej ruch. Jednak prawdopodobnie istnieje wiele podobnych stron internetowych poświęconych identycznej tematyce jak Twoja. Wyszukiwarki muszą zdecydować, które witryny wyświetlać na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania.

Wdrożenie najlepszych praktyk optymalizacji strony SEO ma kluczowe znaczenie, aby Twoja strona internetowa przechwyciła ruch w sieci dla odpowiednich zapytań w wyszukiwarce.

Sprawdź także: Outsourcing pozycjonowania

Dlaczego SEO jest ważne dla marketingu

SEO to podstawowa część marketingu cyfrowego, ponieważ ludzie przeprowadzają biliony wyszukiwań każdego roku, aby znaleźć informacje o produktach i usługach. Wyszukiwarka jest często głównym źródłem ruchu cyfrowego dla marek i uzupełnia inne kanały marketingowe. Większa widoczność i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania niż konkurencja może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe. Niemniej dla wyszukiwarki Google liczy się zarówno jakość strony, jak i ilość fraz, czy linków zwrotnych.

Google wymaga

Wyniki wyszukiwania ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat, aby zapewnić użytkownikom bardziej bezpośrednie odpowiedzi i informacje. Dzięki temu z większym prawdopodobieństwem zatrzymają użytkowników na stronie zamiast kierować ich do innych witryn. 

Podsumowując, ustalenie i wdrożenie optymalnej strategii SEO jest podstawą holistycznego ekosystemu marketingowego. Gdy zrozumiesz czego oczekują użytkownicy Twojej witryny, możesz wdrożyć tę wiedzę w swoich kampaniach (płatnych i bezpłatnych), na stronie internetowej, w mediach społecznościowych itd.

usługa seo

Dlaczego możesz potrzebować usługi SEO

W erze cyfrowej prawie każda strona internetowa wymaga optymalizacji w celu uzyskania lepszego rankingu. Jeśli czytasz naszą treść, najpewniej chcesz dowiedzieć się dlaczego potrzebujesz strategii SEO. 

Krótka odpowiedź brzmi – potrzebujesz usług SEO, ponieważ pomogą one wysłać odpowiednie sygnały do wyszukiwarek i popchną Twoją stronę internetową na wyższe miejsca na liście wyników.

Usługa SEO to proces

Wszystko zaczyna się o audytu i obraniu odpowiedniej strategii SEO. Proces wdrażania SEO zależy od tego, w jaki sposób wyszukiwarki decydują, które witryny uzyskują najlepsze miejsca dla określonych wyszukiwanych haseł. Uwzględniają wiele czynników, w tym jakość strony, popularność i satysfakcję użytkowników. Bez wymienionych czynników, Google miałoby problem z wyborem najlepiej zoptymalizowanej strony, by generować na niej ruch organiczny.

Na czym polega usługa SEO i pozycjonowanie strony

Agencja zajmująca się optymalizacją stron internetowych może wykonać różne czynności. Może pomóc Ci uzyskać pozycję w wyszukiwarkach, poprawić rankingi, zoptymalizować witrynę, aby działała lepiej, pomóc w tworzeniu treści i wiele więcej. Każdy specjalista SEO, czy agencja różnią się nieco w tym, co oferują, jakiej wysokości opłaty pobierają i jakie wyniki gwarantują swoim klientom.

Usługa SEO to nie wszystko co możemy zaoferować, niemniej jest to jedna z najważniejszych działań jakie podejmujemy, współpracując z Klientem jako partnerem w marketingu internetowym. Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Badanie i identyfikacja fraz kluczowych

Przed podjęciem jakichkolwiek działań w celu poprawy rankingu witryny badamy i identyfikujemy odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej branży. Ważna jest rozmowa z klientem, w celu poznania słów, które kojarzą się z oferowanymi produktami lub usługami. Prowadzimy również analizę online, aby zobaczyć, kto jest już w rankingu dla tych fraz kluczowych i jak wygląda konkurencja.

usługa seo
Ustalenie strategii SEO

Po zakończeniu badań ustalimy odpowiednia strategię, którą należy przyjąć, aby poprawić Twój ranking w wyszukiwarce. Może się okazać, że w niektórych przypadkach konkurencja jest bardzo niska i że będziesz w stanie naturalnie pozycjonować się dzięki prostej optymalizacji i tworzeniu treści. Ale inne słowa kluczowe mogą mieć dużą konkurencję, dlatego zalecamy agresywne działanie wykorzystując budowanie linków i innych ważnych działań. Strategia to kluczowy element SEO, który traktujemy bardzo poważnie.

Wstępna optymalizacja strony internetowej

Jeśli masz nową stronę internetową, która nigdy wcześniej nie korzystała z optymalizacji SEO, zostanie przeprowadzona wstępna optymalizacja. Początkowa optymalizacja witryny zwykle polega na wypełnieniu np. meta opisu witryny i słów kluczowych, które użytkownicy widzą w powiązaniu z Twoją witryną podczas przeglądania jej na liście wyników wyszukiwania. Obejmuje to również aktualizację tytułu witryny i poszczególnych tytułów stron, aby uwzględnić nazwę firmy i ważne słowa kluczowe.

Optymalizacja treści

Istnieją również treści, które powinny pojawić się na pierwszej stronie Twojej witryny, a także na innych stronach. Obecność kilku krótkich zdań lub akapitów na temat Twojej firmy i produktów daje nam możliwość wstawienia słów kluczowych. Chociaż napisanie naturalnego tekstu zawierającego te słowa kluczowe może być trudne, znajdziemy na to sposób. Zdajemy sobie sprawę, że musi istnieć równowaga między dobrze zoptymalizowaną witryną internetową a taką, którą użytkownicy lubią czytać oraz z której chcą korzystać.

Zgłoszenie do wyszukiwarek

Jednym z ważnych kroków dla zupełnie nowych stron internetowych jest przesłanie informacji do wyszukiwarek. Mowa indeksowaniu stron www za pomocą adresów URL w niej niej umieszczonych. Aby tego dokonać należy przesyłać ją do przeglądu i umieszczając w indeksie. Można to uczynić za pomocą narzędzia Google Search Console, do którego powinna być podpięta każda strona. 

Gdy okaże się, że jakość Twojej witryny, wraz ze słowami kluczowymi jest odpowiednia, prześlemy Twoją witrynę do indeksowania. Po indeksowaniu witryny zacznie pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google. Po indeksowaniu będzie możliwość pracować nad poprawą pozycji strony za pomocą kilku innych metod, takich jak budowanie linków i tworzenie treści SEO.

Doświadczenia użytkownika - UX

Doświadczenie, jakie użytkownicy mają podczas odwiedzania Twojej witryny, zwane także UX, jest bardzo ważne przy pozycjonowaniu stron. Jeśli ktoś odwiedza Twój sklep i uważa, że ​​jest nieatrakcyjny lub trudny do przeglądania, prawdopodobnie od razu go opuści. A jeśli tak się stanie, dane te wrócą do wyszukiwarki, która wysłała je w pierwszej kolejności do Twojej witryny. Chociaż kilka takich odbić nie stanowi problemu, wiele z nich może oznaczać dla Google, że taka strona nie powinna być wysoko w rankingu dla danego słowa kluczowego, nawet jeśli witryna jest naprawdę fajna.

Współczynnik odrzuceń

Aby uniknąć wysokich współczynników odrzuceń, które wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce, należy poprawić komfort użytkowania takiej witryny. Może to być ważny krok na etapie budowania strony, albo jeśli Twoja witryna jest zupełnie nowa. Jeśli jednak strona istnieje od dawna i wszelkie analizy mówią, ze czas na poprawę jej funkcjonalności, tak mimo wszystko warto naprawić to, co źle działa. 

Pozyskiwanie wysokiej jakości linków

Google uczy się pozycjonować strony internetowe w oparciu o opinie innych, podobnie jak weryfikujemy zaufanie do firmy na podstawie opinii innych ludzi. Jednym ze sposobów, w jaki strony internetowe mogą informować wyszukiwarki, że są zaufane i powinny być wyżej w rankingu, są linki.

Link building nabiera coraz większego znaczenia w świecie SEO

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej konkurencyjne jest słowo kluczowe lub dziedzina działalności, tym więcej linków musi mieć strona, aby się pozycjonować. Chociaż może okazać się, że naturalnie otrzymujesz wiele linków, tak czasami zupełnie nowa firma i strona w internecie potrzebują pomocy w zdobywaniu właśnie tych wartościowych linków.

Tworzenie linków obejmuje wiele konkretnych taktyk i metod i może obejmować wszystko. Od prostego umieszczenia linku do witryny na innych stronach, czy profilach w mediach społecznościowych, przez przesyłanie postów do innych blogów, po tworzenie świetnych treści, które są udostępniane przez inne witryny. Skuteczna i ciągła strategia budowania linków ma kluczowe znaczenie dla ustanowienia i poprawy Twojej obecności w Internecie.

Tworzenie treści

Zawartość strony internetowej służy kilku celom. Daje to odwiedzającym i klientom coś do przeczytania i pozwala im dowiedzieć się więcej o Twoich produktach, usługach, historii, lokalizacji i tak dalej. Prawdopodobnie zostaną również udostępnione treści, które pomogą w pozyskiwaniu linków. Ale dla celów czysto SEO treść jest tym, czego wyszukiwarki potrzebują, aby określić, jak trafna jest Twoja witryna dla określonego słowa kluczowego.

Słowa kluczowe

Treść Twojej witryny, zwłaszcza tekst na stronie głównej lub kluczowych stronach docelowych, musi zawierać odpowiednie słowa i wyrażenia, aby poprawić pozycję w rankingu. Pisanie treści, które służą zarówno klientom, jak i wyszukiwarkom, może być trudne, ale na pewno jest to możliwe. Starannie opracowane treści bogate w słowa kluczowe są ważnym elementem w Twojej witrynie. 

Nasze usługi pozycjonowania obejmują nie tylko tworzenie unikalnych treści i usług copywritingu, ale także bieżącą optymalizację obecnych treści na www. Pomoże to Twojej witrynie pozostać unikalną i da użytkownikom powód, aby wracać w celu sprawdzenia, co jeszcze publikujesz. Możemy nawet pisać dla Ciebie posty na blogu, jeśli potrzebujesz pomocy w aktualizacji bloga firmowego lub bazy artykułów.

Bieżąca optymalizacja i aktualizacje

Ponieważ wszystko zmienia się w internecie w bardzo szybkim tempie, trafienie na pierwsze miejsce w Google może czasami wiązać się z strzelaniem do ruchomego celu. Jednego dnia jesteś na szczycie, a następnego dnia wpływa na Ciebie zmiana algorytmu i spadasz o kilka miejsc. Ale nie panikuj: długotrwała relacja z agencją SEO, może pomóc Ci pozostać na bieżąco.

Nasze usługi SEO obejmują optymalizację i aktualizację, które pomogą Ci zachować aktualność treści i zapewnić wyższą pozycję w rankingu. Jako specjaliści od marketingu internetowego jesteśmy na bieżąco ze wszelkimi zmianami, czy badaniami odnośnie algorytmów wyszukiwarek. Dzięki współpracy z agencją będziesz na bieżąco, a Twoje rankingi pozostaną pod kontrolą.

Dlaczego potrzebujesz usługi SEO

Możesz pokusić się o ominięcie profesjonalistów i zrobienie własnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jednak osiągnięcie sukcesu na własną rękę będzie trudne, zwłaszcza jeśli działasz w konkurencyjnej branży. Na przykład firma prawnicza będzie chciała uzyskać wysoką pozycję w przypadku zapytań takich jak „prawnicy Katowice” lub „prawnik kontraktowy”. Jednak może być wiele firm prawniczych, które również konkurują o widoczność, a prześcignięcie konkurencji bez wiedzy i doświadczenia ekspertów może być niezwykle trudne.

Sprawdź także: Obsługa SEO 

Usługa SEO, zrób to sam

W trakcie rozmów z potencjalnymi klientami, czasami spotykamy się sytuacjami, kiedy to klient sam chce przejąć na siebie działania SEO swojej strony internetowej. Dlaczego o tym wspominamy? Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization) oraz pozycjonowanie strony, to kwestia czasu,  doświadczenia oraz zakres umiejętności potrzebnych do ciągłego i skutecznego wykonywania SEO. Udane działania SEO wymagają połączenia wielu różnych umiejętności, które obejmują: znajomość HTML, JavaScript, CSS. Ponadto, doświadczenie z contentem, designem, strategią internetową, czy UX/UI.

Na co uważać 

Chociaż ważne jest, aby Twoje strony i treści w witrynie były gęste od słów kluczowych, na których chcesz budować pozycję, należy uważać na nadużycie właśnie takich fraz. Odnosi się do używania keywords np. w co drugim zdaniu. Upychanie słów kluczowych nie jest zdrowe dla witryny. Ten rodzaj treści nie jest przyjemny do czytania dla użytkownika i może spowodować, że Google nałoży kary na Twoją stronę.

usługa seo

Usługa SEO - cena

Cena naszych usług SEO jest dostępna w cenniku. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach dostępnych na każdym poziomie i pozyskać indywidualną wycenę skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. 

Uważamy, że ukrywanie cen nie ma sensu. Chcemy, aby nasi Klienci od razu wiedzieli, co od nas otrzymają. Udostępniamy nasze ceny usługi SEO, w tym pozycjonowanie stron i wyjaśniamy prostym tekstem, co oferujemy. Wierzymy, że pomoże to w podjęciu bardziej świadomej decyzji dotyczącej optymalizacji SEO.

Dlaczego warto współpracować z nami

Współpracując z nami w zakresie usług SEO, zyskujesz więcej niż optymalizację słów kluczowych. Jako agencja mamy wiele lat doświadczenia w  marketingu internetowym i wiemy, co jest potrzebne, aby Twoja witryna została uszeregowana i utrzymana na wysokiej pozycji w wyszukiwarce.

Zrób następny krok

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci dowiedzieć się, czym jest usługa SEO, co zazwyczaj obejmują takie usługi i dlaczego potrzebujesz ich dla swojej witryny. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami wykorzystując opcję bezpłatnej konsultacji. Sprawdź już dzisiaj jak możemy Ci pomóc.

Polecamy Google Analytics