Pozycjonowanie stron internetowych Katowice

Chcesz zwiększyć ruch na stronie i sprzedaż?
Jesteśmy po to, aby Twoja firma odniosła sukces online!

Pozycjonujemy strony firm z woj. śląskiego

Jeśli masz firmę na terenie woj. śląskiego (np. Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Ruda Śląska), i chcesz aby strona Twojej firmy znalazła się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, jesteś w dobrym miejscu! Jako agencja marketingowa w Twojej wdrażamy skuteczne pozycjonowanie stron i sklepów internetowych. 

Wspieramy sprzedaż naszych Klientów na terenie woj. śląskiego oraz z innych rejonów Polski. W naszej branży, w digital marketingu, lokalizacja nie ma znaczenia, działamy online.

Popraw widoczność strony internetowej w wyszukiwarce Google

Interesuje Cię usługa pozycjonowania? Szukasz agencji SEO? Skorzystaj z naszej oferty!

Pomagamy małym i średnim przedsiębiorstwom w rozwoju biznesu online, m.in. poprzez pozycjonowanie stron www. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

Podczas pozycjonowania stron internetowych skupiamy się nie tylko na poprawie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Google i ruchu, ale także na zwiększeniu przychodów Twojej firmy! 

Dostarczamy usługi SEO w konkurencyjnej cenie

Zapewniamy bezkonkurencyjną wartość! Jesteśmy idealnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą poprawić swoją obecność i widoczność w Internecie. Nasza praca koncentruje się na dostarczaniu odpowiedzialnych, przystępnych cenowo i przemyślanych kampanii SEO.

Stawiamy na efektywność działań, komunikację na najwyższym poziomie i profesjonalną obsługę.

Jaki jest pożytek z większego ruchu, jeśli nie skutkuje to dodatkową sprzedażą?

Nasza usługa pozycjonowania stron internetowych na celu umieszczenie Twojej witryny na pierwszej stronie stron wyników wyszukiwania Google. To z kolei zwiększa ekspozycję i zaangażowanie, co z kolei prowadzi do większej liczby potencjalnych klientów, sprzedaży i konwersji.

pozycjonowanie stron internetowych katowice

Zapewniamy kompleksowy i indywidualny plan pozycjonowania

Zaczynamy od analizy rynku, przeprowadzamy audyt SEO i optymalizacji strony. Opracowujemy plany dotyczące tego, jakie usługi przyniosą Twojej firmie większy ruch i przychody dzięki lepszej widoczności i konwersji online.

Nasze kampanie SEO są skuteczne!

Staramy się być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i badaniami, aby mieć pewność, że zastosujemy je w kampaniach Klientów. 

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę w celu pozycjonowania firmy z Katowic

Kompleksowe pozycjonowanie (Katowice)

Nasza oferta składa się z szerokiego zakresu działań SEO: audyt strony, budowa strategii, optymalizacja strony (on-site, off-site), content marketing, optymalizacja techniczna, optymalizacja współczynnika konwersji.

Dobór działań i ich natężenie zależy od Twojego celu – czy chcesz pozycjonować firmę w Katowicach, lokalnie czy chcesz docierać do użytkowników z całej Polski. Dla firm docierających do klientów z Katowic przygotujemy inną propozycję, niż dla sklepów ogólnopolskich.

Sprawdź także: Outsourcing pozycjonowania

Indywidualne podejście - pozycjonowanie stron Katowice i nie tylko

Niezależnie, czy pozycjonowanie skierowane jest na Katowice, czy też do sklepów internetowych o zasięgu ogólnopolskim, tak naszym celem jest zarówno jakość, jak i skuteczność. Skuteczne pozycjonowanie stron (Katowice) osiągamy dzięki wiedzy i doświadczeniu oraz dzięki dostępowi do płatnych narzędzi SEO, np. Surfer, Semstorm.

Nasz proces pozycjonowania lokalnego i ogólnopolskiego oparty jest o przemyślaną i indywidualną strategię dopasowaną do oczekiwań Klientów. Przemyślana strategia sprawi, że na efekty pozycjonowania lokalnego, przeważnie, nie trzeba czekać długo!

Kreatywnie i profesjonalne podejście do pozycjonowania witryny

Naszym celem jest dotarcie do Twoich potencjalnych klientów. Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów w Katowicach? Albo interesuje Cię pozycjonowanie sklepu internetowego na część lub całą Polskę? Niezależnie od rodzaju i wielkości Twojej firmy, zaangażujemy się w dostarczenie obranych przez Ciebie celów sprzedażowych.

Jako  Agencja interaktywna, Zapewniamy dobór odpowiednich słów kluczowych, które wygenerują ruch i sprzedaż na Twojej stronie. Nasza oferta na pozycjonowanie (Katowice) przynosi efekty. Realizujemy także działania dodatkowe marketingu internetowego np. przygotowanie landing page np. dla kampanii SEO, kampanie Google Ads, Facebook Ads, czy obsługa Social Media. Sprawdź naszą pełną ofertę.

Poznaj nasze usługi marketingu internetowego

Pozycjonowanie lokalne strony internetowej

Dawno, dawno temu lokalna firma umieszczała swoją reklamę w lokalnej gazecie. Przy odrobinie cierpliwości klienci pukali do drzwi i interes ładnie się rozwijał. Lokalne SEO ma kluczowe znaczenie dla sukcesu współczesnego biznesu.

Pozycjonowanie lokalne SEO pomaga zostać znalezionym w lokalnych wynikach wyszukiwania. Użytkownicy Internetu są jednak niecierpliwi. Nie będą przeglądać wszystkich wyników wyszukiwarki Google na rynkach lokalnych, te które widzą na pierwszej stronie, są pierwszymi, które klikną. Dlatego oferujemy kompleksowe pozycjonowanie (Katowice).

Przykłady

Na przykład osoba wpisująca w Google frazy lokalne np. „stomatolog Katowice” wyszuka to wyrażenie w wyszukiwarce, po czym skupi się tylko na pierwszej stronie wyników i po przejrzeniu kilku witryn podejmie decyzję o tym, którego stomatologa się udać.

Czy Twój lokalny biznes może sobie pozwolić na to, aby nie być na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania? W tym miejscu pojawia się pozycjonowanie lokalne. Pamiętaj, że jeśli ktoś szuka produktu lub usługi w pobliżu, tak przeważnie korzysta z wyszukiwarki Google, jest to pierwsze miejscem, do którego się udaje i musisz tam być ze swoją ofertą!

Sprawdź, czy pozycjonowanie lokalne (pozycjonowanie Katowice) bez względu na lokalizację pomoże Ci zmaksymalizować zyski ze sprzedaży Twoich produktów lub usług.

pozycjonowanie stron internetowych katowice
Google Moja Firma

Utworzenie wizytówki biznesu lokalnego w panelu Google Moja Firma jest bardzo opłacalne, ponieważ dzięki tej wizytówce Twój potencjalny klient ma szansę znaleźć siedzibę Twojej firmy w mieście Katowice. Wizytówka w Google Moja Firma to wręcz konieczny element dla pozycjonowania lokalnego. Wdrożenie i optymalizację wizytówki warto powierzyć agencji SEO.

Szukasz agencji SEO? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i sprawdź jak możemy Ci pomóc w kwestii pozycjonowania strony. Nasza usługa SEO spełni Twoje oczekiwania.

Korzyści z pozycjonowania lokalnego

Wzrost współczynnika konwersji
Budowanie autorytetu i zaufania do strony www
Wzrost sprzedaży
Wysokiej jakości ruch na stronie
Lepsza pozycja marki na terenie miasta (np. Katowice)

Pozycjonowanie szerokie (ogólnopolskie)

Pozycjonowanie witryny w zakresie ogólnopolskim, sprawdzi się w kilku przypadkach.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i sprzedajesz swoje produkty na cały kraj (pozycjonowanie sklepów internetowych)
Jeżeli masz sklep stacjonarny i w asortymencie posiadasz unikatowe produkty, po które będą Klienci będą przyjeżdżać z całej Polski
Jeśli sprzedajesz swoje usługi online na cały kraj
Jeśli masz firmę z oddziałami terenie Polski

Pozycjonowanie stron www w szerokim zakresie, daje możliwość promowania usług lub produktów na skalę ogólnopolską. W procesie pozycjonowania ogólnopolskiego zyskują zarówno małe, średnie przedsiębiorstwa z wielkimi aspiracjami. Najważniejsze, aby przygotować i wdrożyć przemyślaną strategię SEO.

Pozycjonowanie lokalne (pozycjonowanie Katowice), to często wariant, od którego należy zacząć, a następnie wdrażać działania w zakresie ogólnokrajowym.

Sprawdź także: Outsourcing marketingu

pozycjonowanie stron internetowych katowice

Korzyści z ogólnopolskiego pozycjonowania stron

Wzrost pozycji poszczególnych słów kluczowych
Wzrost ruchu w na naturalnych wynikach wyszukiwania
Więcej wyświetleń i kliknięć w wyszukiwarce Google
Wzrost ogólnej liczby fraz kluczowych np. w Top 50, Top 10 wyników wyszukiwania
Więcej zapytań od potencjalnych klientów
Wzrost sprzedaży w przypadku sklepów internetowych

Obecność firmy w wyszukiwarce Google to pierwsze wrażenie na Klientach

Przejmij kontrolę nad widocznością swojej firmy w wynikach wyszukiwania, korzystając z usługi pozycjonowanie Katowice dla swojego produktu lub usługi.

Pojawianie się w organicznych wynikach wyszukiwania jest kluczowe, gdy chcesz, aby klienci osobiście znaleźli Twoją ofertę. Wartość pozycjonowania lokalnego i ogólnopolskiego jest niezwykle cenna dla każdego biznesu i potrzeb klienta, który szuka usług i produktów w Internecie. Czy zatem warto pozycjonować stronę w wyszukiwarkach internetowych? Odpowiedź brzmi – TAK!

Pozycjonowanie (Katowice) - etapy procesu

Pozycjonowanie stron www jest procesem. Przede wszystkim, warto mieć na uwadze, że poszczególne fazy działań pozycjonowania przekładają się na rentowność Twojego biznesu.

Przebieg procesu pozycjonowania:

Określenie celów marketingowych - np. do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić
Analiza - konkurencji oraz określenie odpowiedniej strategii pozycjonowania
Słowa kluczowe - dobór fraz dla Twojego biznesu, z użyciem specjalistycznych narzędzi. W przypadku pozycjonowania lokalnego z uwzględnieniem fraz lokalnych
Audyt SEO (Search Engine Optimization) - strona internetowa zostanie zweryfikowana pod kątem optymalizacji
Optymalizacja techniczna strony - zmiany techniczne on-site, czyli konkretne zalecenia zmian na stronie w celu lepszej widoczności witryny oraz poprawy UX, czyli doświadczeń użytkownika
Content marketing - regularna publikacja merytorycznych treści SEO na stronę albo bloga, które są zoptymalizowane o nowe wartościowe słowa kluczowe
Link building - pozyskiwanie wysokiej jakości profil linków, które, wspierają proces pozycjonowania
Monitoring działań - proces pozycjonowania jest nieustannie ulepszany w oparciu o raportowanie przeprowadzonych prac

Co wpływa na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google

Zwiększenie popularności Twojej firmy na rynku uzyskuje się poprzez wzrost widoczności witryny w wyszukiwarce. Dlatego świadomym markom zależy na pojawianie się na pierwszej stronie wyszukiwarki, na najwyższych pozycjach. Niestety Google nie podaje, bardzo dokładnie, czynników, które wpływają na obecność stron internetowych w wysokich wynikach wyszukiwania. 

Niektórzy uważają, że tych czynników może być ok. 1000. Na pewno niezwykle ważny wpływ na widoczność witryny na pozycjach w Google ma:

Dobór odpowiednich słów kluczowych – frazy należy dobierać w taki sposób, aby wpływały na konwersję strony
Optymalizacja techniczna – zaczyna się od dokładnego audytu SEO i analizy błędów na stronie, co pozwala przygotować wytyczne do optymalizacji, by następnie je wdrożyć
Publikacja wartościowych treści – teksty na witrynie powinny być merytoryczne i wartościowe, powinny zainteresować czytelników, treści SEO są wsparciem w procesie pozycjonowania
Budowanie profilu linków (link building) – pozyskiwanie wartościowych linków dla danej strony
Optymalizacja wizytówki Google Moja Firma
pozycjonowanie stron internetowych katowice

Kiedy pojawią się efekty pozycjonowania

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Fundamentalnym powodem jest gównie intensywność działań pozycjonowania. Im częściej i więcej działamy, tym efekty pojawią się szybciej. Wiąże się to oczywiście z większym budżetem. Ponadto, pojawienie się pierwszych efektów pozycjonowania zależy nie tylko od wymienionych wyżej czynników, należy także zwrócić uwagę na strategię SEO, jaką opracujemy i realizujemy.

Pozycjonowanie lokalne zajmuje mniej czasu

Należy zaznaczyć, że pozycjonowanie lokalne (pozycjonowanie Katowice) zajmuje mniej czasu, efekty można zauważyć szybciej. Dotyczy to także fraz mniej popularnych, gdzie pierwszej strony w Google można spodziewać się nawet do miesiąca. Generalnie, już miesiąc po optymalizacji i wdrożeniu audytu, strona zacznie pojawiać się wyżej w wyszukiwarce Google.

W przypadku witryn, które wcześniej nie były pozycjonowane, pierwsze efekty zobaczymy niemal od razu. Przeważnie pierwsza optymalizacja i wdrożenie wartościowej treści pozwala zauważyć wzrost np. fraz pojawiających się w Top 50, jak i wzrost wyświetleń w wynikach wyszukiwania.

Szacowany czas pozycjonowania

Przyjmuje się, że po ok. 2-3 miesiącach regularnego pozycjonowania zaczną pojawiać się wejścia na stronę. Po 6-12 miesiącach działań będą widoczne efekty pozycjonowania, czyli więcej wejść organicznych, więcej zapytań, jak i większa sprzedaż. Warto wspomnieć, że wysoka pozycja i ruch na witrynie, to nie wszystko w kwestii pozyskiwana klientów z Google.

Każda firma, która chce pozyskiwać klientów online powinna posiadać odpowiednio przygotowaną stronę internetową, która będzie realizować założone cele biznesowe. Jeśli na Twojej stronie jest duży ruch, ale nie wpływa to na większą sprzedaż, wówczas należy sprawdzić, czy strona na której lądują użytkownicy jest dla nich wartościowa i przyjazna.

pozycjonowanie stron internetowych katowice

Koszty pozycjonowania

Lokalne SEO , czyli pozycjonowanie Katowice jest mniej czasochłonne, w ostateczności pozwala osiągnąć pierwsze efekty w dość krótkim czasie, 1-3 miesiące. Nasz pakiet pozycjonowania lokalnego zaczyna się od kwoty 600 zł netto/miesiąc. W przeciwieństwie do ceny pozycjonowania ogólnopolskiego jest taniej. 

Cena usługi pozycjonowania stron, to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów, również z Katowic. Niestety nie istnieje na to jednoznaczna odpowiedź. Koszt pozycjonowania strony jest kwestią indywidualną i uwarunkowaną szeregiem działań, które proponuje agencja SEO. Ostateczna wycena, jest związana także z następującymi zmiennymi:

Ilość pozycjonowanych słów kluczowych
Trudność pozycjonowanych fraz
Zasięg słów: lokalnie lub na całą Polskę
Stworzenie nowych podstron
Dodatkowe usługi: audyt SEO, optymalizacja strony, link building czy ocena zachowań użytkowników

Jakie pozycjonowanie wybrać

Czy lepiej wybrać pozycjonowanie strony Katowice? A może pozycjonowanie na cały kraj? Sprawdź, jaka opcja będzie najlepsza Twojej firmy:

Pozycjonowanie szerokie

Sprawdzi się przy pozycjonowaniu strony o zasięgu ogólnopolskim albo stron skierowanych na wiele lokalizacji.

Pozycjonowanie lokalne (pozycjonowanie Katowice)

To najlepsza opcja dla firm, których celem jest promowanie na rynku lokalnym, np. hotel w Katowicach, szkoła językowa, radca prawny, stomatolog, czy deweloper lub agencja nieruchomości działające w aglomeracji śląskiej. Za sprawą mniejszej konkurencji niż w przypadku pozycjonowania szerokiego, efekty pozycjonowania lokalnego często widoczne są dużo szybciej. 

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Spora liczba podstron i produktów, a do tego blog z poradami. Pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga większego nakładu pracy oraz czasu. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy w Katowicach, skorzystaj z pozycjonowania dla sklepów.

Czy można przestać pozycjonować stronę

Zastanawiasz się, co się wydarzy jeżeli dotrzesz na szczyt wyszukiwarki? Czy możesz wtedy zakończyć proces pozycjonowania? Odpowiedź jest jedna, trudno osiągnąć 100% widoczności związanej z branżą. Pozycjonowanie strony www, to tak naprawdę nieustanna praca i rywalizacja o jak najlepsze wyniki słów związanych z daną branżą.

Zawsze znajdą się grupy fraz czy pojedyncze słowa, które trzeba będzie poprawić. Zawsze znajdzie się konkurencja, która będzie chciała Ciebie wyprzedzić.

Algorytmy są zmienne

Algorytmy wyszukiwarek są zmienne, zatem raz zdobyta wysoka pozycja Twojej strony nie daje gwarancji, że zostanie tak już na zawsze. Ponadto, konkurencja nie śpi, działa cały czas i z każdym miesiącem stara się Ciebie pokonać.

Jeżeli zakończysz pozycjonować witrynę, to prawdopodobnie nie zauważysz różnicy od razu. Widoczność strony buduje się powoli i tak samo powoli można ją stracić.  Po zaprzestaniu pozycjonowania dopiero za ok. kilka tygodni, czy miesięcy zauważysz, że Twoja konkurencja Cię wyprzedziła, i aby odbudować swoją pozycję potrzebny będzie dodatkowy czas. 

Co ważne

Tak naprawdę istnieje wiele aspektów, które są efektem przy pozycjonowaniu stron internetowych. Istotne jest, aby nie skupiać się tylko na jednym. Ważna jest tutaj kontrola wszystkich wskaźników, aby dobrze ocenić sytuację. Gdy bierzemy pod uwagę tylko jeden z nich, można wyciągnąć złe wnioski.

Jeżeli przyjmiemy, że efektem jest np. wysoka pozycja ogólnego słowa kluczowego dotyczącego danej branży, a nie widzimy tego słowa na pierwszej czy drugiej stronie Google, to pewne jest, ze uznasz ten fakt, za brak efektów. Jednakże możliwe jest także, że ruch organiczny zwiększył się kilkukrotnie i pochodzi ze słów szczegółowych, które są potencjalnie lepsze w kontekście sprzedażowym.

Dobra agencja SEO pomoże Ci w skutecznym pozycjonowaniu, wdroży marketing internetowy dostosowany do potrzeb Twojej strony.

pozycjonowanie stron internetowych katowice

Pozycjonowanie - tylko z INTENSE!

Za sprawą naszych działań SEO sprawimy, że Twoja strona firmowa będzie miała dużo wejść organicznych, które przełożą się na Twoje zyski. Podczas współpracy będziemy wysyłać raporty z prowadzonych działań oraz efektów.

Jeżeli szukasz agencji SEO w Twojej okolicy, chcesz osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce, zdobywać lokalnych klientów lub dotrzeć do odbiorców w calej Polsce, zdecyduj się na pozycjonowanie strony z INTENSE! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.